Włosy przeszczep

Metody przeszczepu włosów

Metody przeszczepu włosów stosowane w medycynie estetycznej

Przeszczep włosów jest coraz częściej wybieranym zabiegiem, który oferuje medycyna estetyczna. Metody, technologie oraz doświadczenie lekarzy ulegają doskonaleniu, co prowadzi do coraz lepszych efektów. Technologia pozwala na zautomatyzowanie części czynności podczas przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów

Celem przeszczepu jest uzyskanie pięknych i zdrowych włosów. Dokonuje się go poprzez pobranie mieszków włosowych z jednego miejsca ciała pacjenta i umieszczenie go w innej strefie. Lekarz podczas pierwszej wizyty dokona oględzin i oceny możliwych do zastosowania metod, a także wyznaczy skąd i dokąd przeszczepiony będzie materiał wraz z mieszkami włosowymi. Podczas zabiegu lekarz, a także pracownicy kliniki zadbają o bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Transplantacja włosów to najczęściej wybierany zabieg chirurgii plastycznej u mężczyzn.

Czytaj także: https://piotrturkowski.pl

Przeszczep włosów: metoda FUE

To najbardziej nowoczesna metoda, którą wykonuje się przeszczep włosów. Zabieg metodą FUE może być wykonany nie tylko na skórze głowy, ale także innych owłosionych strefach ciała. Pacjenci zgłaszają się nawet w celu uzupełnienia owłosienia brwi, brody lub aby pokryć bliznę mieszkami włosowymi. Lekarz podchodzi do tematu łysienia całościowo, nie tylko usunie efekty problemu, ale także będzie chciał poznać przyczyny i je wyeliminować. Wyspecjalizowane kliniki proponują nie tylko wykonanie zabiegu przeszczepu włosów, ale także wykonanie wszystkich badań w celu wykrycia przyczyn problemu. Metoda FUE polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych i przeszczepieniu ich w inne miejsce ciała pacjenta. Ta mało inwazyjna metoda zrewolucjonizowała zabieg przeszczepu włosów, który dzięki temu stał się bardziej popularny. Zabieg wykonany metodą FUE nie prowadzi do powstania dużej blizny, a jedynie do powstania wielu maleńkich (około milimetrowych) blizn w strefie dawczej. Lekarz ma kontrolę nad wyborem mieszków włosowych, co umożliwi uzyskanie najlepszych efektów. Przeszczep włosów metodą FUE to także krótka rekonwalescencja pacjenta po zabiegu.

Przeszczep włosów z użyciem robota ARTAS

Pacjenci szukający informacji na temat przeszczepu włosów coraz częściej spotykają się z informacjami na temat zautomatyzowania zabiegu za pomocą urządzenia ARTAS. System zrobotyzowany stawia pacjentom wiele ograniczeń, ponieważ istnieje możliwość wykonania przeszczepu tylko u mężczyzn, którzy są brunetami lub szatynami i posiadają proste włosy. Prowadzi to do odrzucenia dużego grona pacjentów posiadających siwe lub blond włosy. Przy zabiegu zautomatyzowanym częściej występują błędy i zniszczenie pobranych mieszków włosowych. Pacjenci posiadający kręcone grube włosy również nie będą mogli skorzystać z tej metody. Podkreślić należy fakt, że robot nie wykonuje przeszczepu samodzielnie. Jest to narzędzie wspomagające pracę chirurga, a maszyna wykonuje proces pobrania materiału do przeszczepu. Maszyna wykonuje także dziurki, w które wszczepione będą mieszki. Przeszczep włosów robotem ARTAS to zatem ułatwienie pracy personelowi medycznemu. Lekarze podkreślają, że największe znaczenie dla efektu przeszczepu ma to, jakiej jakości mieszki włosowe zostaną pobrane. Czynność ta wymaga doświadczenia i dokonania oceny na bieżąco — robot może zatem pobrać mieszki słabej jakości. Wpłynąć to może w negatywny sposób na medyczny i wizualny efekt zabiegu. Hasła marketingowe twierdzą, że robot może dokonać pobrania materiału w sposób lepszy i dokładniejszy niż lekarz. Rozważając poddanie się zabiegowi przeszczepu włosów lepiej skorzystać z pewnych metod i profesjonalnej pomocy doświadczonego specjalisty.