akupunktura

Akupunktura – kiedy warto ją wykonać?

Czasem jest tak, że stosowane dotąd metody leczenia zawodzą. Mamy wrażenie, że leczenie, które wdrożył lekarz, nie daje pożądanych rezultatów albo w ogóle na nas nie działa. W takich przypadkach wielu ludzie decyduje się skorzystać z innego rozwiązania, bardziej niekonwencjonalnego. Czymś takim jest akupunktura, która na przestrzeni lat zyskuje popularność i rzeszę zwolenników. Warto wiedzieć, na czym ona polega i kiedy warto ją wykonać.

Co kryje się pod pojęciem akupunktury?

Akupunktura to metoda stosowana od wielu lat. Pochodzi ona z Dalekiego Wschodu i zakłada, że narządy wewnętrzne wiążą się z pewnymi miejscami na ciele człowieka. Abyśmy zatem czuli się dobrze w środku, musimy obudzić punkty na ciele. W związku z tym akupunktura w Gdańsku polega na nakłuwaniu punktów na ciele, za pomocą specjalnych, metalowych igieł.

Ważne, aby ten rodzaj terapii wykonywany był przez osobę doświadczoną. Akupunktury nie może wykonywać każdy, ponieważ może to bardzo zagrozić naszemu zdrowiu. W większości przypadków, punkty akupunkturowe na naszym ciele zlokalizowane są obok czułych miejsc takich jak na przykład uszy. Jeśli osoba wykonująca ten zabieg się pomyli i wbije igłę tam, gdzie nie trzeba, skutki mogą być duże.

W jakich przypadkach warto skorzystać z akupunktury?

Powszechnie wiadomo już, że akupunktura wspiera leczenie wielu chorób. Nie poleca się jej wykonywania w przypadku osób z zaawansowanym stadium choroby, takiej jak rak lub u osób z poważnymi problemami psychicznymi, na przykład z depresją. Jeśli chcemy wykonać akupunkturę lub pedicure leczniczy w Gdańsku, musimy wiedzieć, jak to na nas wpłynie.

Akupunktura to świetne rozwiązanie na bóle kręgosłupa, problemy z przepływem krwi czy choroby stawów. Stymulacja receptorów poprzez nakłuwanie poprawia krążenie krwi i pobudza układ odpornościowy.

Akupunktura jest równie skuteczna przy leczeniu bólów zęba i głowy. Migreny bywają męczące, a ból zęba nie do zniesienia. Dzięki akupunkturze jesteśmy w stanie to zminimalizować. Wieku ludzi dziś cierpi na stres i bezsenność. Akupunktura pomoże nam się wyciszyć i rozluźnić organizm.