Bluza męska – jak wybrać taką, aby pasowała do każdej okazji?

Czasy, w których bluza męska była elementem ubioru zakładanym przez młodzież, czy też tak zwanych osiedlowych dresów dawno minęły. Dziś bluza męska pełni również ważną rolę w szafie mężczyzny, który dba o swój wygląd i zależy mu na posiadaniu modnych ubrań. Jak wybrać bluzę, która będzie pasować do każdej okazji?

Gdzie sprawdzą się bluzy męskie?

Największa moc, którą posiada bluza Nike męska lub bluza jakiejkolwiek marki to uniwersalność. Tak naprawdę jest to niezwykle wszechstronny element garderoby, który sprawdzi się zarówno w sporcie, gdyż właśnie ze sportu wywodzą się bluzy męskie, jak i w luźniejszych, casualowych stylizacjach.

Tak spora uniwersalność bluz męskich wynika między innymi z tego, że świetnie pasują do nich na przykład buty Nike, które świetnie łączą sport z dobrym wyglądem, ale można do nich równie dobrze ubrać nieco bardziej stonowane obuwie. Jest to możliwe dzięki temu, że bluz znajdziemy wiele rodzajów. Spotkamy bluzy z kapturem, bez kaptura, rozpinane, czy też tak zwane bejsbolówki.

Jak wybrać bluzę tak, by pasowała do każdej okazji?

Jedne z najbardziej uniwersalnych bluz to z pewnością te z kapturem lub bez kaptura, lecz nie posiadające na przykład zamka błyskawicznego, czy też innego sposobu, w który można je rozpiąć. Dobrze sprawdzają się do sportu, lecz również w luźniejszych stylizacjach w chłodne poranki, czy też nieco zimniejsze dni. Takie bluzy bardzo dobrze sprawdzają się również jako centralny punkt stylizacji na zimowe dni, gdy mogą wyróżniać się pod rozpiętą kurtką.

Aby bluza mogła pasować do każdej okazji trzeba jednak odpowiednio ją wybrać. Mowa tu na przykład o właściwym rozmiarze. Do eleganckich stylizacji znacznie lepiej sprawdzą się bluzy o dopasowanym rozmiarze. W wypadku bluz dopasowany rozmiar to jednak taki, w którym ciało ma trochę luzu i taki, który nie uwypukla mankamentów sylwetki. Bardzo popularne są również bluzy o większych rozmiarach, które są podstawą wielu casualowych i luźnych stylizacji, a do tego dobrze prezentują się w połączeniu z nieco bardziej dopasowanymi spodniami.