samochod w gazie

Czy warto decydować się na instalację gazową w samochodzie?

Decyzja dotycząca instalacji gazu w samochodzie jest zależna od wielu czynników. Warto rozważyć kilka istotnych aspektów przed podjęciem ostatecznej decyzji. Przede wszystkim, instalacja gazu może być opłacalna dla osób, które dużo jeżdżą i korzystają z samochodu na co dzień, zwłaszcza w przypadku długich tras. Gaz jest zwykle tańszy od benzyny, więc możliwość zmniejszenia kosztów paliwa może być atrakcyjna.

Zalety posiadania samochodu w gazie

Decydując się na Auto Gaz Śląsk  można napotkać wiele korzyści i zalet, zarówno dla środowiska, jak i dla właściciela pojazdu. Oto niektóre z nich:

  • Gaz lpg lub cng jest znacznie tańszy niż benzyna lub olej napędowy. Korzystanie z gazu jako paliwa do jazdy pozwala właścicielowi samochodu zaoszczędzić sporo pieniędzy na paliwie w dłuższej perspektywie.
  • Gaz jest o wiele bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjne paliwa kopalne. Spalanie gazu powoduje znacznie niższe emisje szkodliwych substancji, takich jak dwutlenek węgla, tlenki azotu czy pyły. Dzięki temu posiadanie gazu w samochodzie przyczynia się do redukcji negatywnego wpływu na klimat i poprawy jakości powietrza.
  • Gaz jest czystszy od benzyny i oleju napędowego, co oznacza mniejsze osady i zanieczyszczenia w silniku. Spalanie gazu powoduje również mniejsze zużycie oleju silnikowego. W rezultacie, posiadanie gazu może przyczynić się do zwiększenia trwałości i żywotności silnika.

Czym są instalacje gazowe?

Instalacje gazowe w samochodach, zwane również instalacjami LPG (skrót od Liquefied Petroleum Gas), są dedykowane dla kierowców, którzy chcą zmniejszyć koszty paliwa jak i spalin. Jeśli chodzi o instalacje gazowe w Katowicach to proces składa się z kilku kroków.

Podstawą systemu jest odpowiedni wybór zestawu instalacji gazowej, który jest zgodny z modelem samochodu i wynika z norm i przepisów bezpieczeństwa. Następnie specjalista zajmujący się instalacją gazową przystępuje do montażu. W tym celu celu demontuje się kolektor dolotowy i wprowadza się wtryskiwacze gazu.

Kolejnym etapem jest zamontowanie źródła na gaz. Jest to zbiornik cylindryczny, znajdujący się w bagażniku samochodu lub podwoziu. Zbiornik musi być odpowiednio zabezpieczony i połączony z systemem dystrybucji gazu.