catering dieteyczny

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to pojęcie, które jest w ostatnich czasach bardzo popularne. Wynika to z kilku elementów, które tego typu rozwiązanie oferuje. To przede wszystkim odpowiednio zbilansowana dieta, która pozwala zadbać o sylwetkę i zdrowie. Czym jest catering dietetyczny i dlaczego coraz więcej osób się na niego decyduje?

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to nic innego jak spożywanie gotowych dań, przygotowanych przed profesjonalnych kucharzy pod okiem dietetyka. Catering dietetyczny w Pruszkowie to spersonalizowane dania, przygotowane zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Oferowane zestawy uwzględniają wszystkie posiłki w ciągu dnia lub wybrane posiłki (na przykład śniadanie i obiad). Poza tym mogą mieć różny charakter. Catering dietetyczny może oferować standardową dietę, opartą na założeniach zdrowego żywienia, a także diety specjalistyczne, na przykład dla osób uczulonych na gluten, wegetarian czy osób z insulinopornością. Cateringu dietetycznego nie można mylić z przygotowywaniem cateringu gastronomicznego. W celu spełnienia ścisłych rygorów dietetycznych w samej produkcji konieczne jest bilansowanie różnych wariantów diet jednocześnie. 

Catering dietetyczny – dla kogo?

Catering dietetyczny stał się popularny zwłaszcza wśród osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, a także osób aktywnych fizycznie, dla których przygotowanie zbilansowanych posiłków to podstawa. Dobrze wybrany catering dietetyczny, na przykład Gastrofaza catering, pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów bez konieczności stosowanie diet głodówkowych. To również idealne rozwiązanie dla osób z alergiami pokarmowymi, które nie wiedzą, jak przygotowywać posiłki. Catering dietetyczny jest wybierany także przez osoby, które nie mają czasu na przygotowywanie posiłków, ale chciałyby odżywiać się zdrowo i codziennie jeść coś innego. 

Catering dietetyczny to produkt, który przeznaczony jest dla osób chcących zadbać o to, co jedzą, ale nie mających czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków. Posiłki w ramach cateringu dietetycznego są codziennie dowożone w specjalnych pojemnikach, które ułatwiają ich przechowywanie i odgrzewanie posiłków.