fryzjerstwo

Dobry fryzjer, czyli jaki?

Wiele osób obawia się wizyty w salonie fryzjerskim, ponieważ często styliści pracujący w takich miejscach nie do końca potrafią zrozumieć potrzeby klienta i nierzadko końcowy efekt ich pracy nie spełnia naszych oczekiwań. Dlatego przed wyborem studia stylizacji fryzur, warto wiedzieć, czym powinien charakteryzować się dobry fryzjer, aby tym razem uniknąć rozczarowań. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy. 

Dobry fryzjer przeprowadza wywiad z klientem

Dobry fryzjer w Poznaniu zawsze na początek przeprowadza z klientem wywiad i wsłuchuje się w jego potrzeby. Sprawdza również stan włosów i na tej podstawie może nam doradzić, czy nasza wizja jest możliwa do zrealizowania i czy w wybranej fryzurze będziemy się dobrze prezentować. Specjalista ten powinien więc mieć spore doświadczenie, a przede wszystkim wiedzę na temat metod pielęgnacji włosów, ale również chorób skóry głowy. Czasami może skierować swojego klienta na przykład do gabinetu trychologicznego.

Dobry fryzjer jest na czasie z trendami

Dobrzy fryzjerzy pracujący w miejscu jakim jest Studio stylizacji fryzur Hair & Beauty są na bieżąco ze wszelkimi trendami. Dlatego potrafią dopracować całościowy wizerunek klienta, aby był z jednej strony zgodny z jego oczekiwaniami i charakterem, z drugiej zaś z trendami. Ambitny fryzjer uczestniczy też w szkoleniach i stale poszerza swoją wiedzę i zdobywa nowe umiejętności.

Dobry fryzjer opisuje zabieg krok po kroku

Dobry fryzjer po przeprowadzeniu wywiadu z klientem i po ustaleniu koncepcji fryzury i koloryzacji powinien po kolei tłumaczyć, jakie kroki wykonuje. Klient jest spokojniejszy, kiedy wie, co w danym momencie dzieje się z jego włosami. Dlatego tak ważne jest, aby fryzjer umiał rozmawiać z klientami. Z drugiej strony jednak nie powinien być wścibski i namawiać ich na rozmowę dotyczącą na przykład życia prywatnego. Nie powinien nas również nachalnie namawiać na zakup konkretnych specyfików sprzedawanych przez salon, ponieważ jest to działanie nieprofesjonalne.