Focus on Fashion
Maros Belavy

Focus on Fashion

Wyjątkowe święto mody i fotografii już za chwilę w Krakowie! Jednym z wydarzeń Cracow Fashion Week (10 – 18 marca 2018)  jest unikalna międzynarodowa wystawa fotografii mody – Focus on Fashion, której wernisaż odbędzie się 12 marca o godzinie 18 w Galerii Szarej Nowohuckiego Centrum Kultury. Wystawa przygotowywana została we współpracy z Belgrade Photo Month oraz projektem letmeitalianyou.com, a głównym organizatorem jest Szkoła Kreatywnej Fotografii, część Krakowskich Szkół Artystycznych. Zobaczymy zdjęcia fotografów z całego świata.

Focus on Fashion to nie tylko okazja do zapoznania się z najlepszą współczesną fotografią mody, lecz również do zanurzenia się w kulturowej i estetycznej różnorodności, inspirującej odmienności. Na wystawie podziwiać będzie można prace najzdolniejszych fotografów mody z wielu zakątków świata, zajrzymy więc do niezwykłego świata wyobraźni artystów z m.in. RPA, Islandii, Hiszpanii, Francji, Ukrainy, Serbii, Węgier, Słowacji i Białorusi, a także rodzimych talentów, wśród nich absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii. Częścią wystawy będą również dzieła laureatów Polish Talent Support –  międzynarodowego programu stypendialnego Krakowskich Szkół Artystycznych przeznaczonego dla artystów mieszkających poza Polską.

Wystawę można odwiedzać w dniach 7-21 marca 2018, natomiast wernisaż odbędzie się w 12 marca (poniedziałek). Wstęp jest bezpłatny.

Mikołaj Perełkiewicz
Mikołaj Perełkiewicz

Cracow Fashion Week 2018 odbędzie się w dniach 10-18 marca pod hasłem „Fashion & Ecology” i będzie promował modę społecznie odpowiedzialną, wydarzenie jest organizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w partnerstwie z miastem Kraków. W czasie całego tygodnia odbędzie się konkurs debiutujących projektantów mody Cracow Fashion Awards (10 marca, ICE Kraków), pokazy towarzyszące, wystawy fotografii i sztuki nawiązującej do mody, warsztaty i wykłady osobowości mody. Gośćmi Cracow Fashion Week będą m.in. Marcellous L. Jones (Francja), Mark Fast (Kanada), Maria Cristina Rigano (Włochy), Nawie Kuiper (Holandia), Kasia Sokołowska, Ilona Majer i Rafał Michalak (MMC), Dorota Wróblewska, Michał Zaczyński, Tobiasz Kujawa, Harel czy Malwina Wędzikowska. Wiele wydarzeń jest otwartych dla publiczności.

Partnerami generalnymi Cracow Fashion Week są: Galeria Kazimierz oraz Wadowscy – autoryzowany dealer Volvo. Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

Rosa Stefansdottir
Rosa Stefansdottir