wycieczka na grecje

Grecja zawsze na czasie – piękne plaże, pyszne jedzenie, klimatyczne wyspy

Grecja jako jeden z najpopularniejszych krajów turystycznych w Europie i na świecie posiada wszystko, czego większość turystów potrzebuje do spędzenia niezapomnianych wakacji za granicą. Słoneczna pogoda przez niemal 365 dni w roku, bajeczne plaże, aromatyczna kuchnia to tylko niektóre z argumentów, które przemawiają za wyborem greckich wysp jako swojej wakacyjnej destynacji. Powodów, dla których warto odwiedzić Grecję jest jednak o wiele więcej.

1.Grecja – idealny kierunek wakacyjny przez cały rok

Rajskie wakacje w Grecji to zawsze dobry wybór i to niezależnie od pory roku, w której planujemy zagraniczny wyjazd. Klimat panujący na greckich wysepkach pozwala bowiem cieszyć się piękną i ciepłą pogodą zarówno w szczycie sezonu turystycznego, jak i poza nim. Średnia temperatura w lecie oscyluje wokół 30oC, natomiast w okresie od listopada do kwietnia można liczyć na temperatury w granicy 15-18oC.

2.Różnorodność greckich wysp

Na terytorium Grecji składa się część kontynentalna kraju oraz 2500 wysp, z czego na 165 wyspach tętni życie. To właśnie klimatyczne greckie wysepki okazują się łakomym kąskiem dla turystów z całego świata, również z Polski, czemu trudno się dziwić. Każda z nich ma do zaoferowania szereg atrakcji turystycznych oraz zapierających dech w piersiach widoków, które pozostają w pamięci na całe życie. Które greckie wyspy cieszą się największym zainteresowaniem? Jeśli last minute do Grecji, to w wielu przypadkach oznacza to wycieczkę na Santorini, Rodos, Korfu, Kreta, Zakynthos, Kefalonia czy Kos.

3.Grecja i jej rajskie plaże

Każdy, kto choć raz w życiu miał przyjemność odwiedzić jedną z greckich wysp doskonale wie, tamtejsze plaże nie bez powodu określane są mianem najpiękniejszych na świecie. Większość turystów kojarzy Grecję z białymi, piaszczystymi plażami, które są obiektem pożądania miłośników beztroskiego zażywania kąpieli morskich i słonecznych. Warto jednak pamiętać, że kraj położony na południu Europy ma znacznie bardziej urozmaiconą linię brzegową. Znajdziemy tam bowiem plaże żwirowe, kamieniste czy klifowe, co jeszcze bardziej dodaje im uroku i charakteru. Planując zakup wycieczki last minute do Grecji, przy wyborze destynacji warto dokładnie sprawdzić, jakie plaże występują w obrębie interesującej nas wyspy – w przeciwnym razie może czekać nas niezbyt miła niespodzianka.

Czytaj także: https://webstop.pl/grecja-najbardziej-popularny-letni-kierunek/

4.Wielka grecka uczta u korzeni

Grecka kuchnia należy do jednych z najpopularniejszych na świecie z bardzo prostego powodu – jest niezwykle aromatyczna i wyrazista, a przy tym zdrowa. Przebywając na wakacjach w Grecji po prostu nie można nie skosztować takich specjałów jak mousaka, sos tzatziki, dolmades czyli grecka wersja naszych gołąbków czy też horiatiki, czyli po prostu dobrze wszystkim znana sałatka grecka. Co prawda wszystkich tych dań można spróbować w greckich restauracjach, jednak oryginalne produkty pochodzące z lokalnych upraw, na których bazują greccy kucharze nadają im całkiem innego smaku i aromatu.