Ile kosztuje nabijanie klimatyzacji w Poznaniu?

Kiedy auto klima nie chłodzi tak mocno jak powinna to pierwszy znak, że prawdopodobnie wymagana jest wizyta w serwisie. Jeśli mamy szczęście wystarczy tylko dodatkowe nabijanie klimatyzacji samochodowej. Sprawdzenie i uzupełnienie chłodziwa jest bowiem jednym z podstawowych elementów każdej wizyty w serwisie.

Odpowiedni poziom czynnika chłodzącego jest niezmiernie ważny do prawidłowego funkcjonowania całego systemu chłodniczego auta. Zaniedbanie regularnych odwiedzin w serwisie może spowodować, że ceny naprawy wkrótce wrosną lawinowo. Pokażemy przykładowe koszty jakie ponoszą kierowcy za nabijanie klimatyzacji w Poznaniu podczas wizyty serwisowej i wytłumaczymy od czego zależą konkretne ceny.

Nabijanie klimatyzacji Poznań. Ceny w mieście i okolicy

Jeśli interesuje nas tanie nabijanie klimatyzacji Poznań to dobre miasto żeby wykonać tego typu usługi. Cena za ten ważny element serwisu układu chłodzącego auto zależy jednak od kilku rzeczy. Najważniejszą z nich jest rodzaj typu czynnika chłodzącego, który stosowany jest w aucie.

Do niedawna jedyny i powszechnie wykorzystywany był czynnik R134a. Obecnie jest on wycofywany, a każdy nowy układ klimatyzacji funkcjonuje już na bardziej ekologicznym, ale i o wiele droższym czynniku R1234YF.

Rodzaj substancji to jedna sprawa, natomiast końcowa cena zależy również od ilości chłodziwa, którą musimy uzupełni. Serwisy klimatyzacji najczęściej pobierają opłatę za każde 100 gramów, które trafia do układu. W ten sposób nabijanie klimatyzacji w Poznaniu czynnikiem R134a to koszt ok 30 zł za 100g, natomiast za czynnik r1234YF kierowca zapłaci już ok 80 zł za tę samą ilość. Co ciekawe są to kwoty około 15 procent niższe, niż za analogiczne usługi przeprowadzone w Warszawie.

Ile kosztują inne usługi związane z serwisem klimatyzacji w Poznaniu?

Nie tylko nabijanie klimatyzacji jest o wiele tańsze w Poznaniu niż w Warszawie. Stosunek cen o 10 – 20 procent zauważyć można również na innych usługach związanych z serwisowaniem auto klimy. Za odgrzybianie przy pomocy ozonu w Poznaniu zapłacimy nie więcej niż 50 zł, kiedy w Warszawie już ok 60 – 70 zł. Wymiana filtra kabinowego dla Poznaniaka to ok 30 zł, dla warszawiaka już ok 40 zł.

Nie zawsze jest jednak taniej. W przypadku kiedy trzeba wymienić gotową część, może się okazać że w Poznaniu za serwis zapłacimy więcej niż w pozostałych częściach Polski. Trudno stwierdzić dlaczego, nie mniej takie dane uzyskaliśmy po przeprowadzaniu ankiety wśród 50 warsztatów w całej Polsce. Jedno z pytań dotyczyło robocizny za wymianę sprężarki klimatyzacji w popularnym modelu auta i to właśnie serwisy w Poznaniu podały najwyższe kwoty.