Jak inwestować w nieruchomości?

Lokowanie oszczędności w bankach przestaje być opłacalne, a świadomi inwestorzy wiedza, że pieniądze, które nie są w obrocie, tracą na wartości. Coraz więcej osób szuka alternatywnych form pomnażania oszczędności. Dobrym przykładem inwestorów, którzy dokonali doskonałej decyzji biznesowej, są osoby, które kupiły mieszkanie na początku lat dwutysięcznych. Jeśli są ich właścicielami, do dziś zarobili naprawdę sporą sumę pieniędzy.

Jak inwestować w nieruchomości w 2019 roku? Dobrym wyborem może być inwestycja w apartamenty wakacyjne. Takie lokale dostępne są w kameralnej inwestycji PORT-KRYNICA, która powstaje nad brzegiem Zalewu Wiślanego, blisko centrum kurortu, lasów i reprezentacyjnego deptaku. Poznaj zasady inwestowania na rynku nieruchomości i wybierz najlepszą dla siebie opcje.

Apartamenty prywatne z opcją najmu: największy zysk i wygoda

Zakup apartamentu w kurorcie to coraz popularniejsza opcja na ulokowanie kapitału. Takie mieszkanie może na siebie zarabiać przez cały rok. Właściciel może traktować je tylko i wyłącznie jako źródło dodatkowego dochodu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by odwiedzał swój apartament, kiedy tylko ma na to ochotę. Mieszkanie wakacyjne nad morzem to doskonała lokata kapitału i zabezpieczenie przyszłości finansowej dzieci. To forma inwestycji, która jest opłacalna dla osób prywatnych oraz firm. Ceny mieszkań w kurortach wakacyjnych będą rosły przez lata, a zakup mieszkania w inwestycji, która jest we wczesnym stadium, pozwoli na wynegocjowanie korzystnych cen. Wybierając mieszkanie w apartamentowcu, mamy pewność, że z łatwością znajdziemy na nie kupca, kiedy zajdzie taka potrzeba. Mieszkanie sprzeda się zdecydowanie szybciej niż pokój w hotelu lub udział w inwestycji typu aparthotel.

Mieszkanie pod wynajem długoterminowy w mieście: czy warto inwestować w stolicy i innych aglomeracjach?

Mieszkanie w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu zawsze znajdzie najemców na rok i więcej. Kwestią jest cena i czas, jaki chcemy poświęcić na szukanie odpowiedniego najemcy. Wynajem długoterminowy to mniejszy zysk niż wynajem wakacyjny i więcej problemów. Często słyszy się o nieuczciwych najemcach, którzy nie płacą czynszu i nie chcą się wyprowadzić z zajmowanego lokalu. Istnieją środki prawne, które pozwalają zabezpieczyć inwestora w takich sytuacjach, jednak wiążę się to z dodatkowymi kosztami lub potrzebną wiedzą i doświadczeniem. Mieszkanie w mieście może wymagać dużych kosztów, jeśli chodzi o remonty przystosowujące je do użytku. Przy dużej konkurencji na rynku, mieszkanie powinno być odnawiane i modernizowane, by przyciągać najemców z zasobnymi portfelami.

Ile można zarobić na wynajmie?

Czynsze za mieszkania wakacyjne i lokale w dużych miastach nieustannie rosną. Za mieszkanie w popularnym kurorcie, wynajęte na tydzień trzeba będzie zapłacić około 2000-4000 PLN. Zestawiając tę wartość z mieszkaniem pod wynajem długoterminowy w mieście, widzimy, że apartamenty wakacyjne nad morzem to opłacalna i korzystna inwestycja.

Inwestowanie w nieruchomości może przynieść wieloletni i wysoki zysk.

Poznaj ofertę PORT-KRYNICA i zacznij zarabiać na stylowym apartamencie w Krynicy Morskiej.