Niebieski samochód

Jak przebiega profesjonalna naprawa wtryskiwaczy?

W jednostkach napędowych znajdują się liczne komponenty, których prawidłowe działanie umożliwia poruszanie się samochodu. Jednymi z nich są wtryskiwacze, które budują układ zasilający w silnikach. Wykonują dużo pracy i w związku z tym ulegają zużyciu oraz uszkodzeniom. Można poddawać je regeneracji lub naprawie. 

Kiedy potrzebna jest naprawa wtryskiwaczy?

W dużym skrócie wytryskiwacze umożliwiają doposażanie głównej komory silnika w paliwo. Są niewielkie, ale bardzo istotne, zwłaszcza dlatego że mogą pobierać paliwo i wyrzucać je do wspomnianej komory pod ciśnieniem. Są intensywnie użytkowane, dlatego też naprawa wtryskiwaczy we Wrocławiu to jedna z bardziej popularnych usług.

Regeneracja wtryskiwaczy lub ich naprawa może być konsekwencją przedostania się różnych zanieczyszczeń z paliwa lub innych elementów auta do wnętrza komponentu. Zanieczyszczenia mogą zatykać wlot lub dyszę i przez to upośledzać działanie części. Problematyczne bywają też tłuszcze takie jak parafina.

Wymiana wtryskiwaczy – kiedy jest konieczna?

Mocno zużyte elementy nie mogą być już poddane regeneracji. Wtedy niezbędne jest zastosowanie nowych części w miejsce starych. Taka usługa jest powszechna i można ją zlecić praktycznie w każdym warsztacie. Zlecona wymiana zużytych wtryskiwaczy we Wrocławiu sprawia, że silnik zaczyna chodzić jak nowy.

Regeneracja wtryskiwaczy wymaga zastosowania odpowiedniego wyposażenia – przez to nie wszędzie można ją wykonać. Czasami trzeba znaleźć warsztat dysponujący specjalną maszyną do regeneracji wtryskiwaczy. Niezbędne jest też wykształcenie i doświadczenie zespołu – wtryskiwacz trzeba wcześniej rozebrać i oczyścić.

Czy naprawa wtryskiwaczy jest opłacalna?

Uszkodzony wtryskiwacz powinien zostać poddany naprawie lub wymieniony. Jeśli możliwa jest regeneracja lub naprawa, zawsze lepiej jest zdecydować się na nią ze względu na koszty. Nie jest jednak wskazane naciskanie na regenerację wiele razy, bo prędzej czy później części wtryskiwacza uszkodzą się trwale.

Podsumowując, nowoczesne części silnika są bardzo wydajne i umożliwiają jego sprawną pracę. Jedną z takich części są wtryskiwacze. Często się zużywają i zapychają, więc trzeba poddawać je naprawie lub wymieniać.