Mieszkanie na sprzedaż - jak je przygotować?

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży to spore wyzwanie. Na co warto zwrócić szczególną uwagę. Jakie tricki warto zastosować żeby cała transakcja przebiegała szybko i sprawnie? O to kilka przydatnych wskazówek, które przydadzą się każdemu sprzedającemu

Szybki lifting w weekend!

Na początek wykonajmy wszystkie konieczne drobne naprawy. Popsute kontakty, zwisające drzwiczki od szafek czy cieknący kran to pozornie nieistotne szczegóły. Ale wbrew pozorom one bardzo mocno rzucają się w oczy i sprawiają, że całe mieszkanie prezentuje się znacznie gorzej. Na szczęście wykonanie takich napraw nie zajmuje zbyt dużo czasu. Większość z nich możemy wykonać samodzielnie. Jeśli nie wiecie jak to koniecznie przeczytajcie ten artykuł – klik.

Kolejny krok to odświeżenie wystroju. Po pierwsze pozbądźmy się nadmiaru bibelotów. One niepotrzebnie zagracają przestrzeń. Usuńmy też przedmioty osobiste. Przestrzeń powinna być jak najbardziej bezosobowa. Dzięki temu klient będzie mógł sobie wyobrazić swoje rzeczy w naszym mieszkaniu. W tym przypadku warto postawić na minimalizm.

Jeżeli dysponujemy wolnymi środkami możemy się pokusić o zrobienie drobnego remontu i odświeżenie wystroju. Zwykłe odmalowywanie ścian daje bardzo wiele. Możemy też zainwestować w dodatki, takie jak zasłony poduszki na kanapę czy świeże kwiaty. Jeżeli chcemy optycznie powiększyć powierzchnie to warto zainwestować w duże lustro i jasne ściany. Ten trick znany był już w Starożytności. Duże lustro odbija światło i dodaje głębi. Dzięki temu ciasny i mroczny przedpokój czy niewielka sypialnia będzie się prezentować zdecydowanie korzystniej.

Czystość to podstawa

Przygotowując mieszkanie do sprzedaży nie możemy zapomnieć o gruntownym sprzątaniu.Zabierzmy się do tego naprawdę porządnie. Postarajmy się wyczyścić naprawdę każdy kąt. Niedopuszczalny jest grzyb na ścianie czy kamień na kabinie prysznicowej. Jeżeli, któryś z domowników pali to zastanówmy się nad gruntownym odświeżeniem wszystkich tekstyliów, takich jak dywany, zasłony czy obicia kanapy. Warto wiedzieć, że zapach nikotyny nie tylko długo się utrzymuje, ale także osiada na różnych przedmiotach. Dlatego jeśli sami palimy to zapach papierosów może być dla nas samych niewyczuwalny, ale dla potencjalnego klienta może być on nie do zniesienia. Pamiętajmy, że w tym przypadku nawet bardzo długie wietrzenie mieszkania może nie wystarczyć.

Możemy też zastosować sztuczkę, którą znają praktycznie wszyscy, którzy zajmują się sprzedażą nie ruchomości. Do rozgrzanego piekarnika włóżmy ciasto czy półgotowe. Po całym domu rozniesie się piękny zapach. Jeżeli mamy zdolności kulinarne to możemy przygotować na przykład szarlotkę i poczęstować nią klientów. Z automatu dostaniemy dwa plusy. Za wspaniały zapach i gościnność. W okresie grzewczym możemy z powadzeniem zastosować inny trick. Na ciepłe kaloryfery nanieśmy odrobinę olejku eterycznego, ulubionych perfum czy nawet przetrzyjmy je ładnie pachnącym detergentem. Piękny aromat będzie się roznosił po całym domu… Pamiętajmy jednak żeby nie przesadzać z intensywnością zapachu. W tym przypadku nadmiar może być bardzo męczący.