top moda

Jak wybrać idealną sukienkę na wesele?

Sezon ślubny zbliża się wielkimi krokami. Wiele z nas ma już zaproszenie na jeden lub nawet kilka ślubów, które odbędą się tego lata. Pojawia się zatem odwieczny dylemat każdej kobiety – co na siebie włożyć? Wbrew pozorom wybór odpowiedniej sukienki dla gościa weselnego nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Czym zatem się kierować, aby tego dnia, wyjątkowego dla zapraszającej nas pary, dobrze wypaść i dobrze się czuć?

Czym kierować się przy wyborze sukienki na wesele?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że to nie my powinniśmy skupiać na sobie uwagę obecnych gości. Uszanujmy prawo Państwa Młodych do bycia w centrum uwagi i wybierzmy strój stosowny do okazji. Unikajmy bardzo kusych kreacji, ogromnych dekoltów i wyzywających krojów, eksponujących zbyt dużo ciała. W połączeniu z wysokimi obcasami, taki strój bardzo rzuca się w oczy i jest w wyjątkowo złym guście. Jest to szczególnie ważne, jeżeli ślub odbędzie się w kościele. Wybierajmy fasony odpowiednie dla naszego wieku i figury. Idealna sukienka wydobywa nasze walory i ukrywa mankamenty. Zwróćmy uwagę, aby kreacja dobrze leżała – zbyt obcisła uwydatni wszystkie fałdki, które wolałybyśmy ukryć. Jeżeli nie wiemy, jak fason najlepiej do nas pasuje, postawmy na sprawdzone rozwiązania – zdecydowana większość kobiet dobrze wygląda w sukienkach w kształcie litery A. Taki krój ukrywa szerokie biodra u pań o obfitszych kształtach, a u szczupłych osób nadaje sylwetce pożądany kształt klepsydry. Nieco starszym kobietom zawsze pasuje sukienka z ołówkowym dołem, kończąca się na wysokości kolana.

Przy doborze sukienki na wesele ważny jest kolor. W dobrym tonie jest unikanie białych sukienek – to kolor zarezerwowany dla Panny Młodej. Jeszcze do niedawna nietaktem było założenie na ślub czarnej kreacji. Dziś już odchodzi się od tego, ale dobrze jeżeli czerni towarzyszą wzory lub barwne dodatki. Obecnie modne bywają sukienki w neonowych kolorach, ale są one dość ryzykowne – łatwo wyglądać w nich tandetnie i raczej są zarezerwowane dla młodych dziewczyn. Nie kierujmy się trendami – kolor powinien współgrać z naszą karnacją i podkreślać urodę.

Ostatnią rzeczą, na którą powinnyśmy zwrócić uwagę jest materiał, z którego wykonana jest nasza kreacja. Większość wesel odbywa się w miesiącach, w których temperatury są wysokie, w tańcu z pewnością również będzie nam gorąco. Z tego powodu dobrze jest wybierać naturalne tkaniny – w sztucznych skóra nie oddycha, a my pocimy się bardziej. Sukienka powinna być wygodna, abyśmy mogły swobodnie się w niej poruszać i przetrwać długie godziny bez dyskomfortu, skupiając się wyłącznie na zabawie.