Jak zamienić się w FitBohatera?

Ciągle jeszcze możecie zdobyć się na odwagę i zostać FitBohaterami! Do 30 stycznia potrwają zgłoszenia do metamorfozy, która skierowana jest do sześciu śmiałków. Zajmie się nimi ekipa ekspertów złożona z trenera personalnego, dietetyka, stylisty i kosmetyczki. Dzięki patronatowi wmediach.pl będziecie mogli śledzić postępy uczestników konkursu. To internauci wybiorą zwycięzcę.

Udział w konkursie jest bezpłatny, a oprócz lepszej sylwetki, pożytecznych rad specjalistów i nowego image można zyskać cenne nagrody ufundowane przez sponsorów : karnety czy usługi ekspertów.  Zwycięzca będzie też mógł przez rok ćwiczyć za darmo w Klubie FitNation, który będzie miejscem treningów kandydatów do tytułu FitBohatera. – Nasi uczestnicy będą mieli szansę poznać lepszą stronę siebie i zobaczyć jak zmieni się ich życie, gdy zaczną o siebie dbać – wyjaśniał w rozmowie z wmediach.pl  Tomasz Radzik, trener personalny.  – Taka przemiana jest operacją długotrwałą. Z jednej strony trzeba na nią poświecić czas, a z drugiej już po dwóch, trzech miesiącach człowiek przyzwyczaja się do nowego stylu życia. Gdy poczuje pozytywną energię i siłę, to chce do tego wracać. Sama nazwa konkursu składa się z dwóch części. Przedrostek „fit” wiąże się z promocją naszego klubu, a bohaterem jest każdy, kto próbuje osiągnąć coś własnymi siłami i pokazać swoje zmagania na forum .Trzeba być naprawdę odważnym.

Żeby zostać FitBohaterem nie wystarczy tylko stawiać się na treningach.  Metamorfoza musi dotrzeć także…do lodówek uczestników. Doborem odpowiedniej diety zajmie się Katarzyna Wójs. Dietetyczka zaznacza, że zdrowe jedzenie może być smaczne, a codzienne menu da się dobrać tak, żeby zmiany w żywieniu nie były zbyt dotkliwe. Na początek będzie wywiad dietetyczny.  – Dotyczy on zarówno przyzwyczajeń, sposobu żywienia, jak i chorób. Na tej podstawie będzie ułożony plan żywieniowy dostosowany do stylu życia, masy ciała i wieku – mówi Katarzyna Wójs.  – Osoby, które mają problem z nadwagą z reguły wykorzystują w diecie duże ilości cukru. Ten cukier otępia nasze kubki smakowe. Proces przejścia do wyczuwania smaków podczas zwykłego gotowania trochę trwa. Nie jest jednak powiedziane, że osoby, które są na diecie muszą jeść rzeczy niedobre. Możemy zamiast smażenia w głębokim oleju i kotletów w panierce zastosować grillowanie potraw, duszenie lub pieczenie w piekarniku. Uważam, że potrawy są wtedy całkiem smaczne . Dlatego na początek zrobimy rewizję lodówki i nauczymy, co można do niej wpakować, żeby nie przekładało się to na zbędne kilogramy.  – uśmiecha się dietetyczka.

Spośród kandydatów do konkursu jury wybierze sześć osób, które będą walczyć o nagrodę główną i tytuł FitBohatera. Po dwóch miesiącach wyłonione zostaną cztery osoby, których metamorfoza najbardziej się spodoba internautom. Po kolejnych dwóch miesiącach znów odpadną dwie osoby. Do końca lipca rywalizować będzie dwójka najlepszych uczestników. Szczegóły na temat konkursu znajdziecie na fitbohater.pl i kanale YouTube konkursu.

Krystyna Pasek