nauka jazdy

Kategoria B – od czego zacząć przygotowania do jej uzyskania?

Prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania samochodami osobowymi. Dla wielu osób jest to pierwszy krok do tego, aby spełnić marzenie o własnym pojeździe mechanicznym. 

Prawo jazdy – co trzeba załatwić na początku?

Aby zdobyć prawo jazdy w Piekarach Śląskich, w pierwszej kolejności należy znaleźć dla siebie dobrą szkołę. Miejsce, gdzie będzie można zapisać się na kurs. Takich placówek – mniejszych oraz większych – na pewno nie brakuje na terenie poszczególnych miast.

Kategoria B w Piekarach Śląskich – tak jak wszystkie inne – rozpoczyna się od załatwienia wszelkiego rodzaju papierologii. Osoba prowadząca kurs poinformuje na pewno, że potrzebne będzie zaświadczenie lekarskie, jakie będzie potwierdzeniem, iż dana osoba nadaje się na kierowcę. Z takim dokumentem trzeba będzie udać się do wydziału komunikacji i złożyć wniosek o wydanie numeru PKK. Tak, bowiem potrzebny będzie Profil Kandydata Na Kierowcę. Z nim to będzie można powrócić do szkoły jazdy, aby już oficjalnie zapisać się na kurs.

Prawo jazdy – rozpoczęcie kursu

Kategoria B w Piekarach Śląskich daje możliwość prowadzenia pojazdów osobowych – na czym zależy większości osób. Inne kategorie powiązane są z możliwościami zawodowymi. Kurs podzielony jest na dwa etapy. Część teoretyczną i praktyczną. Pierwsza część to spotkania, gdzie instruktor przekazuje odpowiednią wiedzę, wskazując na to, jak należy poruszać się po ulicy, jak trzeba się zachowywać względem pieszych. Potem czas na część praktyczną, czyli na jazdę po mieście. Kursant ma do dyspozycji w cenie szkolenia 30 godzin praktycznych (po 60 minut). Po ich “wyjeżdżeniu” będzie można zapisać się na egzamin na prawo jazdy w Piekarach Śląskich. Nie brakuje osób, które zdają za pierwszym razem. Jeżeli komuś się jednak nie uda, nie powinien lamentować. Zawsze można spróbować kolejny raz. W końcu uda się zdobyć wymarzone prawo jazdy, zyskując tym samym uprawnienia do kierowania pojazdami.