ksztalty kostki brukowej

Kostka brukowa – jaki kształt wybrać?

Kostka brukowa jest materiałem, który wykorzystuje się bardzo często w wielu miejscach. Mowa tu zarówno o tarasach, podjazdach i ścieżkach wytyczonych przy domu, jak i przy ogólnodostępnych chodnikach. Jaką jednak kostkę wybrać? Istnieje naprawdę wiele jej odmian, które różnią się między innymi kształtem. W jakim miejscu najlepiej kupić kostkę brukową i w jakim kształcie ją wybrać?

Gdzie kupić kostkę brukową?

Jeśli chodzi o zakup materiału, jakim jest kostka brukowa w Bielsko-Białej, to jesteśmy w naprawdę świetnym kraju, gdyż w Polsce działa naprawdę wielu uznanych producentów kostki brukowej, którzy są w stanie dostarczyć duże ilości tego materiału i zapewnić go w naprawdę wysokiej jakości. Co ważne w ten sposób wspieramy też gospodarkę naszego kraju.

Ważne jest, by przy wyborze miejsca, w którym kupujemy kostkę brukową jednocześnie zakupić wszystkie inne potrzebne materiały takie jak na przykład piasek w Bielsko-Białej, który pomoże w przygotowaniu terenu pod położenie kostki brukowej we właściwy sposób, dzięki czemu wytrzyma ona naprawdę wiele lat.

Jaki kształt kostki brukowej wybrać?

To który kształt kostki brukowej wybrać jest tak naprawdę kwestią indywidualną. Bardzo dobrze sprawdzają się proste wzory, takie jak cegiełka. W niej kostka ma formę regularnych prostokątów, które najczęściej układa się w parach, a po ich boku znajdziemy kostki przekręcone o 90 stopni w ten sposób tworząc naprawdę atrakcyjny wizualnie dom. Zupełnie innego efektu możemy spodziewać się po tak zwanym starobruku, który ma formę nieregularnych czworokątów.

Inne dostępne wzory to między innymi bardzo popularna kostka Behaton, która w środku jest zwężana i często spotkamy ją na domowych podjazdach. Często używa się także kostki Fantazja, która wygląda jakby była ciosana z bardzo chropowatego materiału, gdyż jest specjalnie w ten sposób przygotowywana i również niesamowicie często spotkamy ją pod polskimi domami, gdyż jest chętnie używana podczas urządzania podwórka.