lakiernia

Kupujemy wyposaż lakierni. Zwracajmy uwagę na jakość, aby nie stracić

Nowoczesne wyposażenie lakierni zdecydowanie pozwala na to, aby nanosić powłoki malarskie zgodnie z ich przeznaczeniem. Im lepsze wyposażenie kupimy, tym łatwiej będziemy mogli prowadzić swoją pracę oraz uzyskać zadowolenie klientów. Trzeba zwracać przede wszystkim na jakość ona jest zawsze najważniejsza.

Trudno wyobrazić sobie nanoszenie ręczne powłok malarskich np. na duże elementy stalowe oraz elementy karoserii, części maszyn przemysłowych, rolniczych, budowlanych. Najlepszym i po prostu najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy doświadczonej lakierni proszkowej. Nanoszenie często specjalistycznych powłok malarskich wymaga czasu, doświadczenia, narzędzi i przede wszystkim dokładności. Ważne jest więc to, aby posiadać odpowiednie wyposażenie lakierni.

Co dają powłoki malarskie?

W zależności od tego, z jakimi elementami mamy do czynienia, powłoki malarskie mogą pełnić różnego rodzaju funkcje. Pierwszą z nich jest oczywiście ta dekoracyjna. Drugą może być funkcja antykorozyjna, trzecią np. przeciwpożarowa. Od tego, jak powłoka będzie naniesiona, w dużej mierze zależy to, jakie będą jej właściwości.

Zobacz także: https://lifemag.pl/w-jaki-sposob-latwo-nanosic-powloki-malarskie-na-elementy-stalowe/

Wyposażenie

Nowoczesna lakiernia to bardzo duża ilość wyposażenia, np. kompleksowe kabiny, pomieszczenia przygotowawcze, suszarnie, magazyny do przechowywania części. To również mniejsze wyposażenie, które zabezpiecza wszystkie elementy, które pomalowane być nie mogą: wyloty, kanały, nasady, gwinty, elementy ze stali nierdzewnej czy mosiądzu. Do ich maskowania służą chociażby wykonane z silikonu albo tworzywa sztucznego specjalne nasady, które po malowaniu są ściągane oraz wyrzucane, a chroniony element jest w pełni czysty. Tego rodzaju, dość specjalistyczne wyposażenie można zamówić w firmie Lapena http://www.lapena.pl/

Zdecydowanie przy zakupie warto zwracać uwagę właśnie na jakość wykonania. Często już na pierwszy rzut oka można zobaczyć, jak wyglądają poszczególne elementy i czy aby na pewno będą spełniać swoja rolę. Kluczowe jest to, aby można było je w prostu sposób montować oraz demontować, aby były odporne na dość intensywny kontakt z różnego rodzaju farbami, gruntami oraz innymi środkami. Stosowanie bardzo dobrych i nowoczesnych zabezpieczeń sprawi, że malowanie nie będzie problemowe, będzie mogło być również wykonywane szybciej, niż przy metodzie typowo ręcznej.