Manicure hybrydowy – sposób na trwałe i kolorowe paznokcie

Manicure hybrydowy jest idealnym rozwiązaniem dla zabieganych i zapracowanych kobiet, które cenią sobie zadbane i kolorowe paznokcie. Ta metoda stylizacji paznokci sprawia, że lakier na paznokciach utrzymuje się przez ok. trzy tygodnie bez potrzeby poprawiania i ponownego malowania paznokci.

Manicure hybrydowy – trwałe i kolorowe paznokcie

Manicure hybrydowy to bardzo wygodny i trwały sposób na stylizację paznokci. Specjalnie dobrane preparaty położone na płytkę paznokcia pomagają utrzymać paznokcie w nienagannym stanie przez długi okres. Stylizacja paznokci przy tym manicure wymaga większej uwagi aniżeli przy manicure tradycyjnym jednak efekt, jaki uzyskujemy, wygląda bardzo naturalnie, i jest wart zachodu. Manicure hybrydowy nie jest, trudną sztuką jednak wymaga, zastosowania specjalnych preparatów i oraz lampy UV do ich utwardzenia.

Oprócz akcesoriów wykorzystywanych przy tradycyjnym manicure potrzebne będą: bazy pod lakiery hybrydowe, kolorowe lakiery hybrydowe, topy na lakiery hybrydowe, płatki bezpyłowe, blok polerski oraz preparat do zmywania warstwy dyspersyjnej. Zaopatrzone w ww. preparaty oraz specjalną lampę UV/LED możemy same w zaciszu domowym wykonać manicure hybrydowy.

Paznokcie przygotowujemy podobnie jak w manicure tradycyjnym i porządnie odtłuszczamy, płytkę paznokcia używając, płatków bezpyłowych – płatków nie można zastępować tradycyjnymi płatkami, ponieważ zostawiają włókna. Po odtłuszczeniu nakładamy primer i czekamy na wyschnięcie. Kolejnym krokiem będzie nałożenie bazy pod lakier hybrydowy i utwardzenie jej za pomocą lampy. Na tak przygotowana płytkę nakładamy wybrany kolor lakieru (najlepiej dwie warstwy) i utwardzamy go w lampie. Ostatnim krokiem będzie położenie lakieru nawierzchniowego i ponowne utwardzenie za pomocą lampy.

Po wykonanym manicure hybrydowym przemywamy paznokcie i usuwamy warstwę dyspersyjną. Po tym zabiegu paznokcie nabierają, blasku a my możemy, cieszyć się ich nienagannym wyglądem przez około trzy dogodnie. Na koniec warto dłonie nasmarować grubą warstwą kremu, która sprawi, że dłonie będą miękkie i wypielęgnowane a skórki nie będą się przesuszać.

Jeśli szukasz szkoleń z zakresu stylizacji paznokci, koniecznie odwiedź stronę: https://www.beautyextra.pl/szkolenia/kursy-stylizacji-paznokci/kurs-stylizacji-paznokci-premium