top sport

Najlepsi napastnicy w Polsce

W ostatnich latach nasza piłka nożna ma to szczęście, że „produkujemy” wielu znakomitych zawodników. To oni są motorem napędowym swoich klubów, a gdy przychodzi do meczów reprezentacji, selekcjoner Jerzy Brzęczek ma nie lada ból głowy, na kogo postawić.Nawet bukmacherzy legalni oferują zakłady sportowe na to, który z napastników pojawi się w pierwszej jedenastce. Mowa tu oczywiście o naszych trzech najlepszych napastnikach, którzy robią wielkie kariery w klubach Europy zachodniej. Nic dziwnego więc, że te ustawiają się w kolejce po następnych polskich piłkarzy licząc, że ci staną się następnym Robertem Lewandowskim, Krzysztofem Piątkiem, czy Arkadiuszem Milikiem.

Najlepsi napastnicy w kraju

Robert Lewandowski– Jedną z największych i najbardziej znanych w ciekawostek z życia Roberta Lewandowskiego jest fakt, że jako nastolatek został odrzucony przez Legię Warszawa. Nie poddał się jednak i przechodząc do Znicza Pruszków został czołowym strzelcem pierwszej ligi. Warszawski klub i wtedy jednak nie był do niego przekonany i ostatecznie Lewandowski przeszedł do Lecha Poznań, gdzie już od początku wiązano z nim duże oczekiwania. Napastnik ich nie zawiódł i już od startu sezonu zaczął regularnie strzelać gole. Drugi sezon pobytu w Poznaniu był dla Lewandowskiego jeszcze lepszy. Swoimi golami wydatnie przyczynił się on do zdobycia przez Kolejorza Mistrzostwa Polski. Dalsza kariera Lewandowskiego to pasmo sukcesów, poprzez grę w Borussi Dortmund, aż po przejście do Bayernu Monachium i kilkukrotne zostanie Królem Strzelców Bundesligi.

Arkadiusz Milik również zasługuje na duże uznanie. Pomimo dwukrotnego zerwania więzadeł w kolanie gra na bardzo wysokim poziomie i jest czołowym zawodnikiem drugiego klubu włoskiej Serie A – Napoli.

Krzysztof Piątek – Największym pozytywnym zaskoczeniem ostatnich miesięcy w polskiej piłce jest jednak postawa Krzysztofa Piątka. Mało kto spodziewał się, że po letnim transferze do Genoi Polak zacznie robić furorę. Już po kilku miesiącach gry zgłosił się po niego legendarny AC Milan. Piątek fantastycznie zaczął przygodę z Mediolanem i wygląda na to, że to dopiero początek jego wielkiej kariery nie tylko we włoskiej, ale również i światowej piłce.