peruki naturalne

Peruka krótka naturalna – jak ją dobrać?

Wybór peruki nie jest łatwym zadaniem. Należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Ich przestrzeganie pozwoli na zakup odpowiedniego produktu, który będzie służył przed dłuższy czas i jednocześnie będzie spełniał oczekiwania klienta. Peruki naturalne mogą być przygotowane w stu procentach z indywidualnymi preferencjami klienta. Na co zwracać uwagę wybierając perukę naturalną?

Czym kierować się wybierając perukę?

Peruka, aby była wygodna, musi być dokładnie dopasowana do kształtu i rozmiaru głowy. Peruki krótkie naturalne w Bielsku-Białej nie mogą się przesuwać, ani spadać w trakcie gwałtownego ruszania głową. Warto udać się do specjalistycznego zakładu, który dokona stosownych pomiarów, które umożliwią idealne dopasowanie peruki. Centymetr owijamy wokół głowy, co pozwala określić jej obwód. Centymetr musi być owinięty wokół głowy powyżej linii uszu. Nie powinien on być zanadto przyciśnięty do głowy, by końcowy produkt nie okazał się za ciasny.

Peruki noszone są z różnych przyczyn. Jeśli powodem jest długotrwała utrata włosów na skutek leczenia dermatologicznego, onkologicznego czy neurochirurgicznego, peruka powinna posiadać odpowiednie certyfikaty medyczne. Certyfikat zapewni bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Ważne, by nie nosić peruki dłużej niż 16 godzin. Skóra głowy musi odpoczywać. Wybierając perukę nie  można zapomnieć o kolorze włosów i fryzurze, która będzie pasowała do kształtu twarzy.

Dlaczego peruka naturalna?

Wiele osób, które zmuszone jest nosić peruki staje przed dylematem – wybór peruki naturalnej czy sztucznej. Warto udać się do pracowni, na przykład Perukimetamorfoza, w którym pracownicy pomogą dobrać odpowiednią perukę i przygotują ją zgodnie z zamówieniem. Peruki syntetyczne różnią się od naturalnych wyglądem i jakością włosów. Peruka sztuczna ma raz na zawsze uformowaną fryzurę. Peruki naturalne dają możliwość strzyżenia, modelowania i koloryzowania, choć powinien to robić zaufany fryzjer. Perukę naturalną można suszyć suszarką czy używać do modelowania prostownicy.

Peruki naturalne to doskonały wybór dla osób, które lubią stylizować włosy i nie chcą rezygnować z tego, nawet w przypadku konieczności założenia peruki.