Ilustracja przedstawiająca model wózka sklepowego pełnego zakupów, w tle laptop

Pozycjonowanie sklepów IAI SHOP – co warto wiedzieć?

Chcąc założyć sklep internetowy, musimy najpierw zastanowić się nad tym, z jakiej platformy e-commerce będziemy korzystać. Dobór odpowiedniego narzędzia, jest istotny nie tylko z punktu widzenia opłat, z jakimi musimy się liczyć, ale także funkcjonalności oraz możliwości optymalizacji. Wśród platform sprzedażowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród niewielkich, jak i dużych firm, można wymienić IAI Shop. Jak zwiększyć widoczność swojego sklepu internetowego i wykonać pozycjonowanie sklepu IAI Shop? Podpowiadamy.

Pozycjonowanie sklepów IAI Shop – od czego zacząć?

Osoby, które są zainteresowane usługą, jaką jest pozycjonowanie sklepu IAI Shop, mogą takie działania przeprowadzić samodzielnie lub skorzystać z pomocy specjalistów. Obecnie większość przedsiębiorców, aby mieć pewność, że przeprowadzone na stronie czynności pozytywnie wpłyną na konwersję i zwiększą zyski pochodzące ze strony, decydują się na współpracę z profesjonalnymi agencjami SEO. Dlatego chcąc zwiększyć widoczność swojego sklepu w wynikach wyszukiwania Google, warto najpierw znaleźć agencję SEO, która oferuje pozycjonowanie sklepów IAI Shop. Do takich firm zalicza się na przykład agencja SEO Widoczni. Zatrudnieni w niej specjaliści doskonale wiedzą, jakie działania należy podjąć, aby zwiększyć widoczność w wyszukiwaniach Google sklepu postawionego na tej platformie.

Jak wygląda pozycjonowanie IAI Shop?

Pozycjonowanie IAI Shop, podobnie jak w przypadku innych platform e-commerce, wymaga optymalizacji sklepu IAI Shop zarówno pod kątem technicznym, jak i użytkowym. Z tego powodu specjaliści zatrudnieni w agencji SEO, takiej jak na przykład firma Widoczni, najpierw wykonują audyt SEO, na podstawie którego stwierdzają, jakie działania należy podjąć, aby zwiększyć widoczność witryny w wyszukiwaniach Google. IAI Shop pozycjonowanie obejmuje zarówno działania on-site, jak i off-site. Dlatego jeżeli wcześniej nie mieliśmy do czynienia z zagadnieniem, jakim jest optymalizacja IAI Shop, powinniśmy poszukać firmy, która oferuje SEO dla IAI Shop.

Jak przebiega optymalizacja sklepu IAI Shop?

SEO dla IAI Shop wygląda podobnie jak w przypadku innych platform e-commerce. Oznacza to, że po prowadzeniu audytu SEO firma, która w swojej ofercie posiada IAI Shop pozycjonowanie, poprawia meta dane, czyli title i description, a także nagłówki. Specjaliści dokonują również analizy słów kluczowych, które powinny znaleźć się na stronie i które najlepiej opisują oferowane przez nas produkty lub usługi. Muszą się one znaleźć zarówno w nagłówkach, jak i treściach. Duże znaczenie ma także dobór odpowiedniego nazewnictwa kategorii, a także poprawnie wykonana intuicyjna nawigacja wewnątrz sklepu. Wśród technicznych aspektów dotyczących optymalizacji IAI Shop, można wymienić zwiększenie szybkości wczytywania sklepu, sprawdzenie certyfikatu bezpieczeństwa strony, a także zaprogramowanie plików robots.txt. Specjaliści powinni zadbać również o linkowanie wewnętrzne, a także zaplanować strategię pozyskiwania linków. Więcej informacji na stronie: https://widoczni.com/pozycjonowanie-sklepu-internetowego/iai-shop/.