opony zimowe

Wybieramy opony zimowe – czym się kierować?

Zbliża się sezon zimowy i chcesz wybrać do swojego samochodu nowe opony zimowe. Ogumienie w pojazdach mają ogromny wpływ na ich przyczepność, a co więcej wpływają na ich parametry. W sezonie zimowym na drogach czekają trudne warunki, dlatego trzeba wybrać ogumienie, które doskonale sobie z nimi poradzi i zapewni kierowcy bezpieczeństwo oraz większą kontrolę nad pojazdem. Przekonaj się razem z nami jakie opony zimowe najlepiej wybrać i na co należy zwrócić uwagę przy zakupie.

Rozmiar opony zimowej – jak wybrać?

Wybierając opony zimowe należy dopasować ich rozmiar do samochodu. W tym wypadku należy kierować się zaleceniami producenta. Odradza się eksperymentowania i wybierania opon węższych, niż zaleca producent, ponieważ może to znacząco zmniejszyć przyczepność opony do nawierzchni. Jak sprawdzić rozmiar opony? Należy zwrócić uwagę na linię liczb, które umieszczone są na bocznej stronie opony. Warto wiedzieć że pierwsza liczba oznacza szerokość w milimetrach. Druga liczba to oznaczenie, które świadczy o wartości procentowej z szerokości. Warto wiedzieć, że obok rozmiaru opony powinna pojawić się informacja na temat tego, do jakiej wielkości felgi przeznaczone jest dane ogumienie. Jeśli na oponie znajduje się literka R oznacza to, że jest to opona radialna, co oznacza, że wyróżnia się dużą wytrzymałością.

Indeks nośności opony zimowej – co warto wiedzieć?

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę wybierając opony na sezon zimowy jest indeks nośności. W tym przypadku również należy kierować się zaleceniami producenta Twojego samochodu. Co konkretnie oznacza indeks nośności? To dopuszczalne obciążenie, jakie może znieść dane ogumienie. Intek ten powinien znaleźć się na bocznej ścianie opony. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie obciążenie może znaleźć się w Twoim samochodzie jeśli wybierzesz te opony należy pomnożyć indeks nośności przez liczbę opon w samochodzie. Dzięki temu uzyskasz masę samochodu wraz z obciążeniem, które są w stanie wytrzymać wybrane przez Ciebie opony.

Indeks prędkości opony zimowej – na co zwrócić uwagę?

Bardzo ważny jest również indeks prędkości. Określa on z jaką prędkością można poruszać się na wybranym ogumieniu. Szukając najlepszych opon na sezon zimowy warto odwiedzić sklep internetowy z oponami https://noweopony.pl/opony/zimowe/185/65/r15. Dzięki temu można znaleźć ogumienie pochodzące od znanych i cenionych producentów.

Zwracając uwagę na te aspekty bez trudu można wybrać opony zimowe dopasowane do Twojego samochodu.