Zamierzasz kupić pralkę? Sprawdź, jak wybrać najlepszą!

Zamierzasz kupić pralkę? Sprawdź, jak wybrać najlepszą!

Pralka to urządzenie, które z pewnością na stałe gości w każdym domu. Trudno wyobrazić sobie bez niej codzienne funkcjonowanie. Niektórzy korzystają z niej każdego dnia, a nawet po kilka razy dziennie. Inni sporadycznie – raz lub dwa w tygodniu. Jednak bez względu na to, z jaką częstotliwością pierzemy, z pewnością chcemy robić to skutecznie i ekonomicznie. Choć w sprzedaży dostępnych jest wiele modeli pralek, nie każda z nich jest w stanie podołać owym wymaganiom. Nie każde urządzenie jest bowiem funkcjonalne, a przy tym energooszczędne. Czym zatem kierować się podczas zakupu pralki? Co wziąć pod uwagę przy jej wyborze? Sprawdźmy!

W poszukiwaniu ideału…

Jak każde urządzenie elektryczne również pralka, na skutek długotrwałego i częstego użytkowania, może zacząć się psuć, a w konsekwencji wymagać wymiany na nową. Zanim jednak wybierzemy się do sklepu po jej nowszą wersję, spróbujmy dowiedzieć się, jakie możliwości mamy do wyboru. Okazuje się bowiem, że każdego roku w sprzedaży przybywa nowoczesnych modeli pralek, które zaskakują liczbą dostępnych funkcji, ich zakresem oraz stopniem zaawansowania technologii. Aby nie pogubić się w natłoku informacji, które z pewnością czekają na nas w każdym punkcie sprzedaży, małe rozeznanie rynkowe warto wykonać samodzielnie w domu. Choć ilość informacji podawanych przez producentów wydaje się dostarczać niemal całkowitej wiedzy na temat tego rodzaju urządzeń, często to, co najważniejsze, zdaje się nam umykać. Na co więc zwracać uwagę?

Odkryj moc możliwości!

Nowoczesne pralki, jak na przykład pralka automatyczna Samsung, zazwyczaj wyposażone są w zaawansowane technologicznie funkcje, które poza standardowym praniem umożliwiają rozszerzenie jego zakresu, skrócenie czasu trwania oraz funkcje specjalne – usuwanie trudnych, zaschniętych plam, ochrona tkanin, oszczędzanie energii, a także suszenie i dezynfekcja ubrań. Zdecydowana większość z nich w widoczny sposób poprawia jakość prania i sprawia, że na sam jego proces musimy przeznaczyć zdecydowanie mniej czasu. Warto więc przyjrzeć się im nieco bliżej.

System QuickDrive, w który wyposażona została wspomniana wcześniej pralka automatyczna Samsung, gwarantuje dokładne pranie ubrań w prawie o połowę krótszym czasie niż ten, który standardowo potrzebny jest do zakończenia tego procesu. A to za sprawą specjalnej budowy bębnów, które obracając się w przeciwne kierunki, skracają czas płukania i wirowania prania.

Pralka automatyczna Samsung wyposażona została także w wyjątkowo praktyczną w zastosowaniu funkcję AddWash, umożliwiającą dodawanie do bębna ubrań w trakcie prania. To rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się nie tylko wówczas, gdy przez nieuwagę zapomnimy o niektórych elementach garderoby, ale też wtedy, kiedy ze względu na przykład na ich delikatną strukturę chcemy je poddać wyłącznie jednorazowemu płukaniu w celu odświeżenia.

Z kolei system EcoBubble zastosowany w urządzeniu umożliwia skuteczne usuwanie plam w niższej temperaturze, a to za sprawą specjalnej piany, która powstaje z połączenia wody i detergentów jeszcze przed rozpoczęciem procesu prania. Pralka automatyczna Samsung pozwala więc na znaczną oszczędność energii elektrycznej, a tym samym obniżenie rachunków za jej zużycie.

Jak łatwo zauważyć, korzystanie z tak nowoczesnych urządzeń jak pralka automatyczna Samsung nie tylko gwarantuje nam idealną czystość ubrań, ale też oszczędza nasz czas i pieniądze. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, upewnijmy się więc, w jakie funkcje został wyposażony, a ich charakter postarajmy się dopasować do własnych potrzeb.


Materiał zewnętrzny