pokoj dziecka

Aranżacja pokoju dziecka. Jakie kolory pozytywnie wpływają na dziecko?

Chcąc stworzyć dziecku maksymalnie komfortowe warunki do nauki, zabawy, odpoczynku i ciekawego spędzania wolnego czasu, zdecydowanie powinniśmy aranżację pokoju dziecięcego dokładnie przemyśleć. W ten właśnie sposób stworzymy wnętrza, które pozytywnie wpłyną na dziecko. Ważny jest wybór odpowiedniej kolorystyki. To właśnie dzięki niej sprawimy, że oczy naszych pociech będą odpoczywać, jak również dziecko będzie miało lepsze samopoczucie.

Odpowiednie przygotowanie pokoju dziecka zdecydowanie wymaga od rodziców po pierwsze zdrowego rozsądku, a po drugie wyboru dokładnie takich rozwiązań, dzięki którym będziemy mogli bez żadnego kłopotu urządzić pokój zarówno modnie, jak również w pełni funkcjonalnie.

W zależności od tego, w jakim wieku jest nasza pociecha, możemy ją zdecydowanie włączyć w cały proces aranżacji, dzięki czemu na pewno efekt końcowy będzie bardziej zadowalający.

Jedną z kluczowych kwestii jest to, aby wybrać odpowiednią kolorystykę do pokoju dziecka. Choć dzieci są wymagającymi osobami i często wybierają również innego rodzaju dekoracje (na przykład tapety czy ściany magnetyczne) to zastosowanie dobrej jakości farby, wybór koloru, dokładne pomalowanie pomieszczeń – mają kluczowy wpływ na to, jak pokój będzie się prezentował.

Jaka kolorystyka do pokoju dziecka?

Kolorystyka ścian i sufitu to ważny element wystroju każdego pokoju. W pierwszej kolejności oczywiście powinniśmy zapewnić maksymalny dostęp naturalnego światła dziennego, dlatego w ciągu dnia warto zrezygnować z grubych rolet czy żaluzji.

W przypadku mniejszych dzieci, zdecydowanie najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie delikatnej, stonowanej kolorystyki, która nie będzie przytłaczać pomieszczenia, rozpraszać, denerwować, która da odpoczynek oczom, a co za tym idzie umysłowi. Sprawdzi się oczywiście biel, jak również kolory pastelowe. Warto unikać mocnej kolorystyki.

Jaki kolor do pokoju starszego dziecka?

Jeżeli mamy do aranżacji pokój starszego dziecka, na przykład nastolatka, zdecydowanie powinniśmy wziąć pod uwagę jego zdanie i wypracować odpowiedni kompromis. Nastolatek to osoba, która może mieć własną wizję własnego pokoju, dlatego jego zdanie jest niezwykle istotne. W takim przypadku możemy zastosować bardziej odważną kolorystykę, a także wykorzystać do dekoracji różnego rodzaju materiały, np. farby strukturalne, dopasowane do potrzeb tapety, farby tablicowe i magnetyczne, beton architektoniczny.