oferta

Bańki chińskie na cellulit

Cellulit stanowi zmorę wielu kobiet. Nic więc dziwnego, że każda z nich chciałaby się go szybko pozbyć i cieszyć się pięknym ciałem. Z pomocą przychodzi tu mnóstwo preparatów, urządzeń i zabiegów, które pomagają w walce z pomarańczową skórką, i które wykonywać można samodzielnie lub w profesjonalnych salonach. Jedną z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem są tu jednak bańki chińskie.

Budowa bańki chińskiej

Bańki chińskie na cellulit to wykonane zwykle z gumy produkty, które posiadają okrągły kształt i zaokrąglone brzegi bańki, będące odmianą baniek próżniowych. Zasada ich działania polega na zassaniu fragmentu skóry wraz z leżącymi pod nią tkankami, co następuje dzięki podciśnieniu, jakie wytwarzane jest w bańce, a następnie przesuwaniu tak zassanej bańki po ciele, wykonując masaż. Podstawową zaletą tego sposobu walki z cellulitem jest możliwość zastosowania baniek samodzielnie, we własnym domu, ponosząc niewielkie koszty na ich zakup, lub też skorzystać z oferty wykwalifikowanych kosmetologów, którzy przeprowadzą profesjonalny zabieg. Bańki posiadają także różne wielkości, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie zabiegów na różne części ciała.

Jak stosować bańki chińskie?

Zanim przystąpimy do masażu, fragment skóry, który poddawany będzie zabiegowi, natłuścić należy oliwką. Dzięki temu łatwiejsze stanie się przesuwanie bańki i masaż nią. Sama technika masażu również nie jest skomplikowana i zwykle polega na wykonywaniu długich pociągnięć zassaną bańką po wybranym fragmencie skóry. Masaż taki powinien odbywać się w jednym kierunku – w stronę serca.

Tradycyjne chińskie bańki na cellulit stosowane były już od dawna w medycynie ludowej podczas leczenia wielu dolegliwości. Pomagały w walce z bólami mięśni, kręgosłupa czy też rozprawiały się z problemami stawów. Obecnie jednak, znalazły one podstawowe zastosowanie w kosmetologii, a najwięcej zwolenników posiada tu masaż bańką chińską na cellulit. Masaż taki posiada bardzo duży wpływ na walkę z pomarańczową skórką i daje w miarę szybkie, zauważalne efekty. Bańki na cellulit pomagają też w redukcji tkanki tłuszczowej, a tym samym modelują sylwetkę.

Jakie przynoszą efekty?

W zależności od stopnia zaawansowania cellulitu, pożądane skutki stosowania baniek chińskich będą zauważalne mniej lub bardziej. Przy mniej zmienionej skórze, bańki chińskie na cellulit efekty przynoszą już po kilku zabiegach i całkowicie mogą go wyeliminować. Podstawą jest tu jednak regularność stosowania. Zabiegi powtarzać należy co 2-3 dni, a po uzyskaniu zadowalających efektów – profilaktycznie 1-2 razy w tygodniu. Aby uzyskać szybsze efekty, kurację bańkami połączyć można również z różnego rodzaju kremami pomagającymi w walce z cellulitem, które nie tylko pomogą w likwidacji pomarańczowej skórki, ale też utrzymywać będą napiętą i gładką skórę.

Jak można więc zauważyć, masaż bańkami chińskimi stanowi dobry i skuteczny sposób na pozbycie się, lub przynajmniej znaczne ograniczenie widoczności bardziej zaawansowanego cellulitu. Pamiętać należy też o tym, iż bańka chińska na cellulit najlepsze efekty da wówczas, gdy zabieg nią połączony też będzie z dużą porcją ruchu i zdrowym odżywianiem. Pamiętać należy też o pewnych przeciwwskazaniach do takiego masażu. Z baniek chińskich korzystać nie mogą osoby starsze, z niewydolnością krążenia, hemofilią, posiadające stany zapalne skóry czy gorączkę. Przestrzegając jednak podstawowych zasad związanych z bezpieczeństwem użytkowania baniek, z pewnością staną się one głównym sposobem walki z niechcianą pomarańczową skórką.