SONY DSC

Zmarszczki na policzkach – co warto wiedzieć?

Zmarszczki na policzkach to problem wielu przedstawicielek płci pięknej. Niestety z biegiem lat pojawiają się one u każdej kobiety. Na szczęście można skutecznie z nimi walczyć. Zanim jednak sięgniemy po odpowiednio dobrany krem lub serum pielęgnacyjne, należy dowiedzieć się, w jaki sposób powstają zmarszczki, a także poznać sposoby, dzięki którym będziemy mogli skutecznie zadbać o profilaktykę przeciwzmarszczkową.

Zmarszczki na policzkach – najważniejsze informacje

Zmarszczki na policzkach to problem, z którym można i należy skutecznie walczyć. Najpierw jednak trzeba dobrze poznać swojego przeciwnika. W poniższej tabelce zaprezentowano najistotniejsze informacje dotyczące zmarszczek na policzkach:

Dlaczego powstają zmarszczki na policzkach? Na skutek zanikania włókien kolagenu i elastyny. Ich synteza spada już około 25 roku życia.  Do pojawiania się zmarszczek przyczynia się również nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, a także nieodpowiednia dieta i niewłaściwie dobrana pielęgnacja.
Jak zapobiec pojawieniu się zmarszczek na policzkach? Niestety nie da się ich uniknąć. Na pewno jednak można opóźnić ich wystąpienie, dzięki stosowaniu odpowiednich kremów. Wskazane jest również stosowanie właściwej diety. Pomocne są również masaże oraz zabiegi medycyny estetycznej.
Jak pozbyć się zmarszczek na policzkach? Drobne, nieutrwalone jeszcze zmarszczki można zlikwidować za pomocą kremów czy ser pielęgnacyjnych. Te, które są już mocno utrwalone, można najczęściej spłycić przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej.

O profilaktykę przeciwzmarszczkową warto zatroszczyć się już po 20 roku życia. Po ukończeniu 25 lat bezwzględnie należy stosować dobry jakościowo krem, który pomoże spłycić drobne zmarszczki i zapobiegnie powstawaniu kolejnych. To zdecydowany mit, że pielęgnację przeciwzmarszczkową stosujemy dopiero od 30. roku życia. Mit ten wziął się z tego, że najczęściej w tym wieku uwidaczniają się pierwsze zmarszczki – mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog

Zmarszczki na policzkach – ćwiczenia czy kremy?

Zmarszczki na policzkach można pokonać na wiele sposobów. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie:

  • stosowanie kremów,
  • stosowanie ser,
  • stosowanie olejków,
  • ćwiczenia.

Nie powinno się zastępować kremów oraz ser ćwiczeniami, ani na odwrót. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się równoległe stosowanie starannie dobranej pielęgnacji oraz innych metod profilaktyki przeciwzmarszczkowej.

Jeżeli chodzi o kremy, to należy wybierać takie produkty, które posiadają wyselekcjonowane, naturalne składniki aktywne. Ta sama zasada dotyczy również ser pielęgnacyjnych. Warto ich skład wzbogacać i dodawać do nich kilka kropel olejków. Olejki sprawdzą się także aplikowane przed masażem. Ćwiczenia warto zaś wykonywać w seriach i powtarzać regularnie, dwa razy dziennie przez kilka minut.

Aby jak najbardziej opóźnić proces starzenia, należy stosować holistyczną pielęgnację, w skład której wchodzi codzienna aplikacja kremu przeciwzmarszczkowego, uwzględniona zdrowa dieta, ruch oraz nawodnienie. Warto zadbać również o zdrowy sen i wyeliminować z życia niezdrowe używki – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Sprawdź też: Dobre serum na zmarszczki, o naturalnym składzie – jak je wybrać?

Zmarszczki na policzkach – krem Buatic może pomóc

Na zmarszczki na policzkach pomóc może krem Buatic. Na tle innych wyróżnia go bez wątpienia to, że posiada skoncentrowaną formułę serum, dzięki czemu silnie odżywia skórę, ale też doskonale się wchłania. Ponadto krem ten posiada naturalne składniki aktywne, co czyni go skutecznym, bezpiecznym oraz wydajnym. W kremie Buatic nie brak ekstraktów, wyciągów i olejków, które w kompleksowy sposób dbają o skórę dotkniętą problemem zmarszczek. Buatic niweluje nieutrwalone zmarszczki oraz zapobiega przedwczesnemu pojawianiu się oznak starzenia skóry.

Najlepiej stosować Buatic na jak najstaranniej oczyszczoną ze wszelkich zanieczyszczeń skórę. Wówczas składniki aktywne, które są w nim zawarte, wchłoną się głębiej i szybciej, a co za tym idzie, zadziałają skuteczniej. Wskazana jest także cierpliwość. Efekty kuracji, podobnie jak w przypadku innych preparatów, pojawią się po około dwóch, trzech tygodniach regularnego stosowania kremu.

Można z całą pewnością stwierdzić, że zmarszczki na policzkach da się wygładzić, o ile będziemy stosować odpowiednio dobrane kosmetyki. Najlepszym rozwiązaniem będą kremy o naturalnych składnikach aktywnych, takie jak chociażby krem Buatic. Ich regularne stosowanie sprawi, że skóra zyska zdecydowanie atrakcyjniejszy wygląd.

FAQ

1. Czy kremy, o naturalnym składzie aktywnym, na zmarszczki są bezpieczne?

Tak, jeżeli nie mamy uczulenia na jakikolwiek składnik znajdujący się w nich. Zawsze warto obserwować swoją skórę i to, w jaki sposób reaguje ona na kosmetyk. Jeżeli pojawia się zaczerwienienie, może być to sygnał świadczący o uczuleniu na jakiś składnik kremu. Należy także wybierać produkty dobrej jakości, np. Buatic.

2. Jak długo trzeba stosować kremy na zmarszczki na policzkach?

Kremy te należy wprowadzić do swojej pielęgnacji na stałe, ponieważ procesy degeneracyjne zachodzą w skórze wraz z wiekiem nieustannie. Wówczas istnieje największe prawdopodobieństwo tego, że zadziałają skutecznie. Najlepiej stosować je na dzień oraz na wieczór.

3. Czy kremy na zmarszczki na policzkach mogą być stosowane przez kobiety spodziewające się dziecka?

Jak najbardziej tak. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w ciąży nie wszystkie substancje znajdujące się w kosmetykach będą wskazane. Jeżeli mamy więc jakiekolwiek wątpliwości, skonsultujmy się z lekarzem prowadzącym ciążę.

4. Jak sprawić, aby naturalne kremy na zmarszczki na policzkach zadziałały skuteczniej?

Jeżeli zależy nam na tym, aby kremy zadziałały skuteczniej, należy stosować także inne metody walki o piękną skórę. Mowa tu o diecie, masażach, ćwiczeniach twarzy oraz o zabiegach medycyny estetycznej.

Bibliografia

  1. Park S.N., Skin aging and antioxidants, 1997
  2. Wojnowska D., Juszkiewicz-Borowiec M., Chodorowska G., Wpływ menopauzy na starzenie się skóry, 2006
  3. Carlo A., Anna M.M., Chiara S., and Donatella V., Stability studies of new cosmetic formulations with vegetables extracts as functional agents, 2001

  1. Kwak Y.J., Lee D.H., Kim N.M., Lee J.S., Screening and extraction condition of anti-skin aging elastase inhibitor from medicinal plants, 2005
  2. Cunningham W.J., Antiwrinkle Products, 2005
  3. Park C.S., Yang K.M., Kim M.L., Functional properties of medicinal plant extracts, 2006