blacha perforowana

Blachy perforowane – jakie mają zastosowanie?

Blachę perforowaną można określić jako wielofunkcyjną. Jej użycie może dotyczyć różnych branż, począwszy od budownictwa, a skończywszy na przemyśle spożywczym. Nazwa związana jest z charakterystyczną cechą produktu – otworami (perforacjami) w powierzchni blachy.

Blacha perforowana nierdzewna – do czego się ją stosuje?

Dostępne w sprzedaży blachy perforowane mogą być wykorzystane np. w branży budowlanej. Odpowiednio przygotowane arkusze służą do wykonania elewacji budynków. Można z nich konstruować też coraz popularniejsze sufity podwieszane. Arkusz blachy może mieć różną grubość i różny układ otworów.

Blacha perforowana koniczynka ma zauważalne walory estetyczne. Może sprawdzić się jako materiał aranżacyjno-dekoracyjny, np. przy budowie schodów wewnętrznych. W wielu wnętrzach z blach perforowanych wykonuje się też inne elementy, jak chociażby półki. Blachy pojawiają się na balkonach i tarasach.

Brama z blachy perforowanej – bramy i ogrodzenia

Blachy perforowane mogą być z powodzeniem stosowane do produkcji ogrodzeń, bram. Zapewnia właściwe zabezpieczenie terenu i wywołuje pozytywne wrażenia estetyczne. Z uwagi na możliwość dowolnego projektowania odstępów pomiędzy otworami lub ich kształtu, można cieszyć się uzyskaniem oczekiwanego efektu wizualnego.

Blacha perforowana w Poznaniu to również doskonały materiał na osłony wykorzystywane we wnętrzach prywatnych i przemysłowych oraz na zewnątrz. Osłona zabezpiecza np. grzejnik, instalację elektryczną, przewody. Dzięki perforacjom nie jest odcięty dostęp powietrza, a mocna blacha chroni przed ingerencją osób trzecich.

Blachy perforowane – szereg różnorodnych zastosowań

Otwory w blachach perforowanych wykorzystywane są do wentylacji, ale też do przesiewania. Ten sposób użycia typowy jest dla branży np. rolniczej, choć pojawia się także w przemyśle spożywczym, w budownictwie itd. Blacha z otworami o wybranej średnicy pełni w tym przypadku rolę sita.

Podsumowując, nowoczesne blachy perforowane są mocne, trwałe i wyglądają estetycznie. W związku z tym wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu.