Co zdradza kolor ubrań?

Co mówi o Tobie kolor Twoich ubrań?

Ubrania wiele mówią o człowieku. Kolor garderoby najczęściej jest odzwierciedleniem naszego charakteru. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że barwa ubrań ma aż takie znaczenie. Jednak są kolory, które mogą wzbudzać zaufanie lub wręcz przeciwnie zniechęcać i odstraszać. Warto więc wiedzieć, jak można ubrać się na rozmowę o pracę, by zwiększyć swoje szansę w procesie rekrutacji. Dobrze jest wiedzieć, jakich kolorów ubrań nie zakładać na pierwsze spotkanie z rodzicami nowego partnera, by nie zrobić pierwszego złego wrażenia i nie zrobić sobie wrogów w najbliższym otoczeniu. Przekonaj się, co kolor ubrań mówi o Tobie.

1. Niebieskie ubrania

To właśnie ten kolor najlepiej zakładać na spotkania o pracę lub do pracy. Błękitna koszula połączona z białymi spodniami lub spódnicą sprawi, że od samego wejścia będziesz wzbudzać zaufanie. Na rozmowie o pracę Twój potencjalny pracodawca od razu będzie miał o Tobie lepsze zdanie. Potem, kiedy dostaniesz już pracę nie rezygnuj z tego koloru. Twój szef dzięki niemu będzie przekonany, że jesteś lojalnym, pracowitym i uczciwym pracownikiem. Chętniej też będzie przystawał na podwyżkę jeżeli założysz na siebie właśnie te barwy.

2. Czerń i czerwień

Lepiej nie zakładać tych kolorów na siebie przy spotkaniu rekrutacyjnym. Na pewno nie wzbudzają zaufania, a co więcej mogą one sugerować, że jesteś osobą wybuchową i niezdecydowaną. Taka ocena Twojej osoby nie będzie dawała Ci większych szans na zdobycie pracy. To kolory, które nie nadają się również na spotkanie z rodzicami partnera, a zwłaszcza to pierwsze. Pomyśleć mogą oni, że jesteś niewierna i lekkomyślna, przez co od razu stajesz się nieidealną partnerką lub partnerem dla ich dziecka.

3. Brąz i beż na ubraniach

Jeżeli chcesz uchodzić za poważną i dojrzałą emocjonalnie osobę, to te kolory na pewno pomogą Ci osiągnąć ten efekt wizualny. To kolory stonowane, które kojarzą się z elegancją i dostojnością. Doskonale nadają się do pracy, na spotkania z rodziną, czy na wiele innych uroczystości.

Jak się okazuje nieświadome wybieranie kolorów ubrań może prowadzić do wielu problemów. Już sam kolor Twojej stylizacji może wpłynąć na to, jak oceniają Cię inni. Nie przejmuj się jednak wśród znajomych możesz wybierać barwy, które Tobie najbardziej się podobają, ponieważ znają oni już Twój charakter.