pielegnacja twarzy

Czym charakteryzuje się dobry krem nawilżający?

Odpowiednie nawilżenie skóry to podstawa jej prawidłowego funkcjonowania. Utrata wody wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla kondycji cery, która staje się bardziej wrażliwa na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Aby temu zapobiec, każda kobieta powinna pamiętać o codziennym stosowaniu kremu nawilżającego. Jak wybrać najlepszy? Podpowiadamy.

Krem nawilżający do twarzy – jak działa?

Zadaniem kremu nawilżającego jest zapobieganie nadmiernej utracie wilgoci. Powinien on dostarczać naszej skórze substancji wiążących cząsteczki wody, dzięki czemu mogą wnikać w głębsze partie skóry. Nie bez znaczenia okazuje się również jego właściwości do regeneracji płaszcza wodno-lipidowego, a także ochrony przed odparowywaniem wody z komórek skóry twarzy.

Krem nawilżający powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety, która chce kompleksowo zadbać o kondycję swojej cery. O jej odpowiednim nawodnieniu należy pamiętać każdego dnia, niezależnie od jej potrzeb. Dotyczy to również skóry mieszanej, tłustej lub trądzikowej. Wiele z nas popełnia błąd skupiając się jedynie na ograniczeniu produkcji sebum, jednak należy pamiętać, że do zachowania jej naturalnej równowagi niezbędne jest dogłębne nawilżenie.

Krem do twarzy nawilżający – skrojony na miarę potrzeb skóry

Dobry krem nawilżający to taki, który posiada starannie wyselekcjonowane składniki aktywne działające z korzyścią dla danego typu skóry. Niemal w każdym produkcie znajdziemy takie substancje jak m.in. kwas hialuronowy, który wykazuje silnie właściwości nawilżające i regenerujące. Cera sucha wymaga jednak jeszcze bardziej zdecydowanego działania, dlatego warto w nich szukać substancji wiążących wodę, np. gliceryny lub mocznik. Krem do cery mieszanej powinien wyróżniać się lekką konsystencją, która dodatkowo minimalizuje podrażnienia i pozostawia skórę matową. Podobnym działaniem powinien wykazywać się krem do cery tłustej, dodatkowo stymulując wydzielanie sebum.

Dobry krem nawilżający do twarzy – dobrany do wieku

Nie jest tajemnicą, że nasza skóra z upływem czasu zaczyna tracić jędrność, elastyczność i gęstość. W dużej mierze jest to wynik mniejszej ilości kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Naturalna bariera wodno-lipidowa nie zapewnia tak dobrej ochrony jak u osób w młodym wieku. Krem nawilżający, podobnie jak krem pod oczy, należy dopasować do wieku naszej cery oraz jej indywidualnych potrzeb. Odpowiednie nawilżenie to duży krok w stronę spowolnienia procesów starzenia i pojawiania się pierwszych zmarszczek.