Czym jest laser fiber?

Obróbka metali to jedna z najważniejszych części w wielu gałęziach przemysłu. Pozwala ona na tworzenie różnorodnych wyrobów i bez niej niebyłoby możliwe tworzenie zaawansowanych maszyn, urządzeń czy też pojazdów. W bardzo precyzyjnej obróbce mogą pomagać urządzenia takie jak wycinarka laser fiber. Czym ona jest i jak dokładnie działa?

Laser fiber – co to?

Nowoczesna wycinarka laser faber to urządzenie, które służy do bardzo precyzyjnej obróbki metali oraz tworzyw sztucznych. Wykorzystuje ono laser, który potrafi obrabiać metale poprzez niezwykle dokładne cięcie. Taka wycinarka to jedno z najnowocześniejszych urządzeń na rynku, przez co jest bardzo chętnie wybierane w miejscach, gdzie w trakcie obróbki liczy się precyzja.

Wycinarka laser fiber wykorzystuje lasery światłowodowe. Jest to specjalny 3-warstwowy laser, którego głównym zadaniem jest bardzo precyzyjne cięcie. Warstwa wewnętrza służy do przenoszenia światła lasera i jest otaczana przez warstwę drugą, czyli płaszcz wewnętrzny, który odbija światło. Warstwa zewnęrzna z kolei zabezpiecza laser przed jego emisją poza przewód.

Zalety wycinarek laserowych

Wycinarki laserowe mają naprawdę wiele zalet, które sprawiają, iż są one najlepszym wyborem, gdy potrzebna jest nam bardzo dokładna obróbka metali. Przede wszystkim używając takiej wycinarki jak najbardziej ograniczamy ubytki materiału, które zawsze powstają podczas cięcia. Wycinarki laserowe zapewniają również wysoką prędkość cięcia, dużą uniwersalność, czy też możliwość bardzo prostej automatyzacji.

Do innych zalet wycinarek laserowych należy doliczyć równięż bardzo wąską ścieżkę palenia, skupioną strefę wpływu energii cieplnej, czy też fakt, iż powierzchnia cięcia zawsze jest idealna i rzadko kiedy wymaga dodatkowej obróbki przed dalszym wykorzystaniem ciętego przez taką wycinarkę laserową materiału. Wycinarka laser faber ponadto świetnie nadaje się do integracji z innymi procesami technologicznymi, przez co pozwala na znaczące zwiększenie efektywności pracy.