Laptop i telefon

Dystrybucja e-commerce a tradycyjna – jakie są różnice?

Dystrybucja e-commerce zupełnie zrewolucjonizowała cały rynek usług internetowych. Jednocześnie skłoniła przedsiębiorców do zmian na lepsze, które korzystnie wpływają na statystyki. Jakie są jej podstawowe różnice między tradycyjną dystrybucją? Fachowcy odpowiadają.

Dystrybucja e-commerce – szybkość realizacji zamówień

Dystrybucja e-commerce sprawia, że klient nie musi czekać kilku dni na to, aby jego zamówienie mogło do niego dotrzeć w postaci tradycyjnej paczki od kuriera. Kupujący otrzymuje zakupione usługi niemal natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty.

Flexible Logistics Services to firma, która między innymi czuwa nad takim systemem. Opiera się on na między innymi kodach dostępu lub elektronicznych treściach w postaci plików PDF. W ten sposób klient może otworzyć je w swoim programie nawet na smartfonie.

Dystrybucja e-commerce – dostępność dla klienta

Tradycyjne zamówienia realizowane są jedynie w konkretnym przedziale czasowym w ciągu dnia. Zazwyczaj nie działają w święta oraz weekendy, ponieważ wymagają obecności człowieka do tego, aby zapakować oraz wysłać zakupione programy.

E-commerce rozwiązało ten problem oraz dało możliwość realizacji zamówień 24/7. Nawet w najpóźniejszych porach dnia klient może zakupić oraz otrzymać produkt w postaci cyfrowej. Jest to zasługa sprawnie działających systemów, które działają bez obecności człowieka.

Dystrybucja e-commerce – oszczędność pieniędzy

E-commerce dało również możliwość ograniczenia kosztów do minimum. Raz zaprojektowany system działa w niemal nieskończony sposób. Opiera się on na algorytmach, które można rozbudowywać w warunkach domowych oraz dodawać do niego pozycje.

Klient nie musi płacić za pracę ludzi oraz koszty związane z transportem. Koszty ograniczają się jedynie do konkretnego zakupu. Jest to bardzo korzystna forma szczególnie dla osób, którzy nie lubią przepłacać i zawsze szukają tańszych alternatyw.

Dystrybucja e-commerce to oszczędność pieniędzy, szybkość realizacji oraz duża dostępność.