gra komputerowa rpg

Gra Agon — co warto o niej wiedzieć?

Obecnie dużą popularnością cieszą się tak zwane erpegi, czyli gry fabularne, w których użytkownicy mogą wcielić się w rolę swoich ulubionych bohaterów. Występują one w wersji cyfrowej i analogowej. Dlatego jest to doskonała propozycja na spędzenie wolnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Jedną z gier polskiej produkcji, która zdobyła serce już wielu fanów RPG-ów, jest Agon. Co warto o niej wiedzieć? Podpowiadamy.

Gra Agon — czym jest?

Gra Agon zaliczana jest do popularnych obecnie gier RPG, czyli fabularnych, w których gracz może wcielić się w dowolnie wybraną przez siebie postać, na przykład ulubionego bohatera książki lub filmu i przeżyć niezapomnianą przygodę. W grze Agon możemy wcielić się w rolę antycznego herosa o ponadprzeciętnych zdolnościach. Jest to tytuł, który trafi w gusta najbardziej wymagających miłośników RPG. Mogą sięgnąć po niego zarówno początkujący jak i zaawansowani gracze. Jest to też niebanalna propozycja na spędzenie wolnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi.

Gra Agon — fabuła

Wydawnictwo gier fabularnych, które wydało grę Agon, w swojej ofercie posiada również inne pozycje. Dlatego z pewnością każdy gracz znajdzie tutaj interesującego go erpega. W Agonie fabuła jest prosta, ponieważ obejmuje mityczne czasy i nawiązuje do herosów walczących z bogami. Gracze więc mogą się tutaj przenieść do starożytnej Grecji i stworzyć swoją własną, nieśmiertelną legendę, przeobrażając się w herosa. Nie brakuje tu też wyzwań i rywalizacji.

Przepustką do mitycznego świata jest podręcznik, który dostępny jest zarówno w formie e-booka, jak i w wersji papierowej. Znajdziemy w nim zasady tworzenia bohaterów czy legend greckich. Znajduje się w nim również wiele wskazówek dotyczących gry, tworzenia postaci, mapy wyspy, a także konkursy, bitwy i inne zadania. W świecie gry Agon możemy więc stworzyć potężnych herosów i heroiny, a ich epickie losy przekuć w nieśmiertelną legendę. Cała gra jest dość przemyślana, dlatego też zapis rozgrywki pojawia się w momencie powrotu herosa do domu z podróży po walce.