chirurg stomatolog

Chirurgia stomatologiczna – jakie zabiegi się do niej zaliczają?

Wiele osób na samo nawiązanie do stomatologa ma negatywne skojarzenia. W końcu nikt nie lubi, kiedy boli nas ząb, musimy zdjąć kamień czy zastosować znieczulenie. Niektóre przypadki wymagają jednak specjalistycznego działania. Od zadań specjalnych jest dziedzina zwana chirurgią stomatologiczną. Jakie zabiegi się do niej zaliczają? Podpowiadamy.

Kiedy udać się do chirurga stomatologa?

Z usług dobrego chirurga stomatologa skorzystać można, a nawet należy wówczas, gdy zmagamy się z różnymi problemami występującymi w obrębie jamy ustnej. Zdrowie naszych zębów powinno być najważniejsze, ale nie tylko ono. Równie ważne jest też zdrowie tkanek. Dlatego też warto mieć na uwadze konsultację z dobrym chirurgiem stomatologicznym wówczas, gdy chce się skorzystać z profesjonalnego leczenia kanałowego.

Z pewnością nie warto odwlekać w nieskończoność wizytę u stomatologa. W wielu sytuacjach jednak nawet sama konsultacja z chirurgiem stomatologiem będzie po prostu wskazana. Chirurgia stomatologiczna w Białymstoku to remedium na bolesne dni.

Jakie są najpopularniejsze zabiegu chirurgi stomatologicznej?

Do najbardziej popularnych, a przy tym także wyjątkowo często wykonywanych zabiegów chirurgii stomatologicznej zaliczyć należy ekstrakcje zębów. Te wykonywane być mogą zarówno w wersji klasycznej, jak i wraz z separacją korzeni. Dodatkowo do popularnych zabiegów chirurgicznych zalicza się także plastykę połączenia ustno – zatokowego, laserową plastykę wędzidełka wargi górnej lub dolnej oraz resekcję wierzchołka zęba jednokorzeniowego.

Zabiegi te wykonywane są przez najwyższej klasy specjalistę z dziedziny chirurgii stomatologicznej. Do tego ich wyróżnikiem będzie doskonała precyzja oraz zastosowanie najnowocześniejszych technologii branżowych. Dzięki temu można mówić o pełnej skuteczności leczenia i świetnych efektach, które utrzymują się naprawdę długo. Aby jeszcze bardziej ulepszyć swój uśmiech, warto korzystać z usług, jakie oferuje chociażby stomatologia estetyczna w Białymstoku.