kominek

Piec do pizzy opalany drewnem – poznaj jego zalety

Pizza była jednym z najpopularniejszych dań prawie od zawsze. Wszystko dzięki jej odmianie neapolitańskiej – delikatnej, cienkiej i odrobinę mokrej. Niestety, trudno jest przyrządzić ją w domu bez odpowiedniego pieca np. opalanego drewnem. Czy warto jednak kupić takie urządzenie?

Tańszy niż piec hybrydowy do pizzy?

Piece do pizzy opalane drewnem, podobnie jak sama pizza, również zdobywają coraz większą popularność. Dlatego, że są sposobem na przemianę własnej kuchni na tę rodem z najlepszych lokalów gastronomicznych, które mogą poszczycić się wyjątkową renomą.

Zapewniają one odpowiednią temperaturę, dochodzącą nawet do 500°C. To pozwala wypiekowi nabrać ciemniejszych kolorów na najbardziej chrupiących fragmentach oraz zyskać aromat palonego drewna. Odpowiednia cyrkulacja powietrza zapewni, że pozostałe części pizzy będą równomiernie wypieczone za każdym razem i to bez wyjątku.

Czy warto zainwestować w taki piec do domu? Tak. Jest tańszy od hybrydowych, które przeznaczone są do użytku profesjonalnego. W dodatku wykonuje się je w sposób cieszący oko.

Poza tym mogą stać się sercem ogrodu, będąc jedyną w swoim rodzaju ozdobą. Najprostsze piece potrafią być 3-4 razy tańsze od profesjonalnych, co pozwala cieszyć się nimi osobom z mniejszym budżetem. Okazuje się, że żeby zjeść prawdziwą włoską pizzę, wcale nie trzeba wyjeżdżać do Włoch.

Piec hybrydowy do pizzy jako kominek kaflowy?

Kolejnym punktem, który przemawia na korzyść posiadania pieca do pizzy we własnym domu, jest to, że może on posłużyć jako forma grzewcza. Wydzielane podczas pieczenia ciepło, gdy pomieszczenie jest odpowiednio zaprojektowane, może zostać uchwycone i być dodatkową formą zabezpieczenia przed mroźnymi, zimowymi nocami.

Taki piec warto połączyć szczególnie z kuchnią kafelkową wolnostojącą. Dzięki kafelkom temperatura utrzymuje się jeszcze dłużej, a właściciel nie musi kupować np. termowentylatora.

Światowej klasy restauracja we własnym domu? Z piecem do pizzy to nie marzenie, a rzeczywistość.