rozdrabnianie trocin

Jak działa rozdrabniacz do trocin i gdzie znajduje zastosowanie?

Zastosowanie rozdrabniaczy do trocin lub innych odpadów drzewnych, np. wiórów, wiąże się z produkcją pelletu. Można robić to w celu przygotowania ekologicznego, dość wydajnego paliwa. Produkowanie pelletu ma najwięcej sensu w przypadku posiadania dużej ilości wspomnianych odpadów oraz możliwego zbytu. 

Wielofunkcyjne urządzenia do produkcji pelletu

Wspomniany rozdrabniacz do trocin może być stosowany również do rozdrobnienia innych materiałów, podobnych pod względem konsystencji, do postaci sypkiej. Przygotowany w ten sposób produkt może zawierać zróżnicowane elementy w zależności od tego, co zostało rozdrobnione. Przewaga trocin lub wiórów prowadzi do uzyskania mieszaniny idealnej do produkcji pelletu.

W bardzo podobny sposób powstaje brykiet. Produkcja pelletu lub brykietu pozwala wykorzystać duże ilości odpadów drzewnych i jest bezpieczna dla środowiska. Rozdrabniacze nie wykorzystują chemii ani nie generują żadnych trudnych do usunięcia pozostałości. Uzyskane paliwo również jest w pełni ekologiczne.

Linia produkcyjna do pelletu czy niewielka produkcja prywatna?

Profesjonalna maszyna do produkcji pelletu jest rozwiązaniem przeznaczonym do zastosowań profesjonalnych. Jednak te, które z uwagi na mniejsze rozmiary i niższą wydajność używane są w obiektach prywatnych, cechuje ta sama zasada działania. Można produkować pellet by opalać nim w budynku, z którego się korzysta.

W produkcji surowiec rozdrabniany jest za pomocą młotów (bijaków). Większość stosowanych maszyn robi to w podobny sposób, choć możliwe są pewne modyfikacje poprawiające wydajność. Elementem procesu tworzenia pelletu lub brykietu jest też suszenie surowca. Poradzi z tym sobie suszarnia bębnowa lub inne rozwiązanie.

Producent maszyn do produkcji brykietu i pelletu

Urządzenia służące do produkcji brykietu lub pelletu z surowca w postaci wiórów lub trocin to rozwiązania specjalistyczne – mimo prostej konstrukcji. Podczas ich zakupu należy zwracać uwagę na jakość i dopasowanie wydajności urządzenia do potrzeb. Ważne jest też to, w jaki sposób stabilizuje się maszynę i jakie elementy posiada – to ważne w przypadku ewentualnej potrzeby wymiany.

Podsumowując, rozdrabniacz do trocin służy jak sama nazwa wskazuje do przerabiania trocin na mieszaninę o gładkiej strukturze. W ten sam sposób można potraktować np. wióry i inne odpady z drzewa, płytki, fragmenty desek i nie tylko.