Każdy z nas chce mieć równe, białe i zdrowe zęby. Nic nie stoi ku temu na przeszkodzie, ale żeby taki efekt osiągnąć trzeba regularnie dbać o zęby, stosować się do zasad profilaktyki, a także korzystać z pomocy dentysty.
Piękne zęby oraz szeroki i szczery uśmiech zdecydowanie pomagają w codziennym życiu, zarówno prywatnym, jak również biznesowym. Białe i zdrowe zęby sprawiają, że jesteśmy bardziej pewni siebie, dużo lepiej wyglądamy oraz dużo lepiej się czujemy, chętniej rozmawiamy, chętniej spotykamy się z innymi ludźmi.
Jednak bardzo ważne jest to, jaką drogą iść, aby taki stan jamy ustnej osiągnąć. Trzeba to robić przede wszystkim regularnie. Stosowanie się do zasad profilaktyki stomatologicznej, wizyta u specjalisty, jakim jest dentysta, zmiana diety to 3 złote zasady, o których musimy pamiętać.
1. Jesteś tym, co jesz
To jedno z bardzo popularnych stwierdzeń, które jak najbardziej można zastosować do leczenia zębów i dbania o nie. Dieta ma ogromny wpływ na to, jak wyglądają nasze zęby oraz dziąsła. Choć mało osób zwraca na to uwagę, warto stanowczo zrezygnować z produktów, które zawierają duże ilości np. konserwantów, cukru lub środków słodzących. To właśnie one bardzo mocno niszczą zęby i mogą być przyczyną powstawania kamienia nazębnego. Unikajmy słodyczy, fast-foodów, dużej ilości kawy, herbaty, czerwonego wina. Dla zębów najlepsza jest tak zwana biała dieta.
Zobacz także: https://infopoint.pl/dobra-przychodnia-stomatologiczna-3-najwazniejsze-kryteria/
2. Profilaktyka
Jest również ważna. Dużo informacji na jej temat uzyskamy od dentysty z kliniki https://mcs-przychodnia.pl/. Profilaktyka stomatologiczna obejmuje wszystko to, co jest związane z tym, aby nie doszło do powstania ubytków, próchnicy, kamienia nazębnego lub innych chorób, np. dziąseł. Warto wiec stosować szczoteczki automatyczne, dobrej jakości pasty, płyny do płukania ust oraz nici stomatologiczne.
3. Wizyta u stomatologa
Większość z nas wybiera się do stomatologa, gdy ubytki w zębach są już na tyle duże, że uniemożliwiają normalne funkcjonowanie i przede wszystkim normalne jedzenie. To bardzo duży błąd, gdyż możemy mieć wtedy już do czynienia z zaawansowaną próchnicą, a tym samym koniecznością usunięcia zęba.
Zdecydowanie lepiej odwiedzać stomatologa regularnie, np. co trzy miesiące, albo co pół roku. Wtedy będzie dużo większa szansa na to, aby wcześniej wyłapać ubytki i rozprawić się z nimi szybciej i taniej.