Samochód automatyczny

Automatyczna skrzynia biegów – jak używać ją w prawidłowy sposób?

Automatyczna skrzynia biegów dla wielu kierowców stanowi synonim komfortu i luksusu. Angażują ich w mały sposób i tym samym sprzyjają bardzo przyjemnej i znacznie mniej męczącej jeździe. Aby jednak tak się stało, należy przede wszystkim postawić na dobrej jakości sprzęt, a następnie w prawidłowy sposób go eksploatować. Na co więc należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Automatyczną skrzynię biegów dość łatwo jest popsuć poprzez nieumiejętne obchodzenie się z nią. Tutaj warto więc podejmując decyzję o tym, aby stać się jej posiadaczem, należy mieć taki aspekt na uwadze. W tym celu warto zrobić kontakt do dobrego serwisu, takiego jak ten: http://renz.pl/, który jest w stanie nie tylko zapewnić kompleksowe naprawy, ale również zagwarantować fachowe doradztwo. Posiadacze automatycznych skrzyń mają często wiele pytań, które tu nie pozostają bez odpowiedzi.

Jak dbać o automatyczną skrzynię biegów?

Na początku należy skupić się na jednym z najważniejszych czynników determinujących prawidłowe działanie automatycznej skrzyni biegów. Mowa o regularnej wymianie oleju, a ponadto stawianiu na ten dobrej jakości. Istotne jest także sukcesywne kontrolowanie jego poziomu. Jest to bardzo ważna kwestia z uwagi na fakt, że smarowanie całej przekładni jest od niego uzależnione. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że odprowadza ona ciepło do elementów, które pracują. Bardzo ważne jest także zachowanie jego właściwego ciśnienia, które następnie przekłada na prawidłowe sterowanie przekładniami.

Zobacz także: https://infopoint.pl/automatyczna-skrzynia-biegow-jaka-wybrac/

Prawidłowa eksploatacja automatycznej skrzyni biegów

Aby długo cieszyć się działaniem automatycznej skrzyni biegów bardzo ważne jest to, aby skupić się na jej prawidłowej eksploatacji. Tutaj w grę wchodzi także to, jak się z nią obchodzimy, czy korzystamy z regularnych przeglądów, a w miarę potrzeb stawiamy na sprawdzony serwis automatycznych skrzyń biegów.

Prawidłowe użytkowanie skrzyni w praktyce przekłada się przede wszystkim na tym, aby zwracać uwagę na zmianę trybów. Powinna ona odbywać się tylko i wyłącznie po tym, jak dojdzie do pełnego zatrzymania samochodu. Ważne jest także to, aby pedał hamulca był wciśnięty. Szkodliwe są zwłaszcza działania polegające na tym, że dochodzi do zmiany trybu z ,,D” na tryb ,,R” i odwrotnie i w dodatku wtedy, kiedy auto jest jeszcze w ruchu, nawet w momencie, kiedy bardzo powoli się toczy. Nowoczesne skrzynie biegów zostały już wyposażone w elektroniczne selektory trybów jazdy niemniej nie wszyscy kierowcy są ich posiadaczami stąd warto stosować najbardziej podstawowe zasady.

Trzeba mieć się także na baczności w momencie, kiedy samochód zakopie się w śniegu lub piachu. W przeciwieństwie do manualnej skrzyni biegów nie można w ,,rozbujać” auta. Tutaj w grę wchodzi tylko i wyłącznie wybór bezpiecznego niskiego przełożenia. Próba wydostania auta następuje wówczas powoli, ale najczęściej skutecznie.