kurtka meska

Kiedy warto kupić przejściową kurtkę męską? Sprawdzamy!

Jednym z uroków życia w naszej szerokości geograficznej jest duża zmienność temperatur. O ile latem na ogół nie trzeba martwić się o ubranie wierzchnie, to w pozostałe pory roku dobrze jest mieć w szafie kurtkę. Jedna nie wystarczy, szczególnie że wiosna czy jesień mają wiele obliczy. Męska kurtka przejściowa stanowi element garderoby, który zapewni należytą ochronę przed wiatrem czy deszczem.

Sezon się zbliża

Jedynie podczas największych mrozów kurtka przejściowa może nie zdać egzaminu. Stąd planując zakup na najbliższą wiosnę, warto już zimą wybrać fason i kolor. Wiosna, czasem nieśmiało, ale się zbliża. Niekiedy cieplejsze chwile przychodzą niemal bez zapowiedzenia.

Wtedy zamiast grubej kurtki puchowej lub ciężkiego płaszcza dobrze jest mieć w szafie przejściową kurtkę. Ten sam rodzaj zda egzamin także podczas jesieni – i tej złotej, i tej pełnej nieprzyjemnej, z tnącymi po twarzy, kroplami deszczu.

Jesienna kurtka przejściowa męska przede wszystkim powinna dobrze zabezpieczać przed opadami. Nieprzepuszczający wody materiał to główny wyznacznik. Oczywiście liczy się styl. Męskie kurtki wiosenne z najnowszych kolekcji komponują się z innymi modnymi elementami codziennego stroju.

Prosta w kroju, dobrze przylegająca kurtka plus jeansy (rurki jak najbardziej) to dobra wskazówka. Również chinosy będą pasować na wiosnę. Jeszcze tylko buty i coś pod spód – np. bluza albo flanelowa koszula – i look gotowy. Wiosna czy jesień to częste zmiany pogodowe – dlatego kurtki przejściowe męskie powinny mieć solidne zapięcie oraz całkiem pojemne kieszenie. Kaptur również nie zaszkodzi.

Kiedy najlepiej kupić kurtkę przejściową?

Kupowanie na ostatnią chwilę ma wiele zalet – chociażby obniżki – ale często to też ryzyko mniejszego wyboru. Dlatego chcąc wiosną chodzić w nowej modnej kurtce, wskazany jest wcześniejszy zakup. Luty to niezły moment – wtedy pojawiają się nowe kolekcje ubrań. Łatwiej więc dopasować nową kurtkę do obowiązujących już wkrótce trendów. Także marzec będzie dobrym czasem, choć wybór może być już zdecydowanie mniejszy.

Wiosna urzeka budzącą się z zimowego letargu grą kolorów, wśród których dominuje zieleń. To też zdecydowanie mniej szarzyzny. Kolor kurtki na wiosnę to kwestia indywidualna. Ponadczasowa czerń to opcja numer jeden, ale granat, ciemna zieleń i brąz są niemal tak samo popularne. Zwolenników mają też śmielsze barwy z czerwienią, pomarańczem i granatem na czele. Biel? Owszem, ale pod warunkiem, że nie połączy się z wiosennym błotem.

Ostatnie tygodnie zimy to moment uzupełniania garderoby na cieplejsze tygodnie marca, kwietnia czy maja. To chwila, kiedy nowa kurtka przejściowa powinna znaleźć się w szafie, jeśli zastanawiasz się dlaczego, koniecznie przeczytaj ten wpis: https://sznyt.pl/2020/12/04/kurtki-przejsciowe-meskie-zobacz-dlaczego-warto-dac-im-szanse/.