praca lodz

Jak znaleźć pracę w Łodzi?

Po okresie gospodarczego zastoju, od kilku lat Łódź dość dynamicznie się rozwijała, a na miejscowym rynku pracy rosła ilość ofert. Epidemia koronawirusa przyniosła jednak spory cios łódzkiej działalności gospodarczej, po którym niektóre branże nadal się nie podniosły. Jednak zmiany te nie dotyczą wszystkich branż – sprawdź, w jakiej dziedzinie najłatwiej będzie znaleźć pracę w Łodzi, a w których liczba ofert jest niska.

Praca Łódź – branże potrzebujące wielu pracowników

Od pewnego czasu w Łodzi najłatwiej o pracę w charakterze sprzedawcy lub w obsłudze klienta – tego rodzaju ogłoszenia są najliczniejsze i właściwie bez problemu znaleźć zatrudnienie w tych branżach. Nie są to jednak stanowiska specjalnie dobrze płatne, a do tego o stosunkowo niskim bezpieczeństwie zatrudnienia – trudno w nich liczyć na długie okresy umowy. Z zawodów, w których można liczyć na wyższe wynagrodzenie, największe zapotrzebowanie jest na pracowników z wykształceniem inżynieryjnym. Wciąż wiele ofert pracy jest także dla informatyków. Bardzo duży wzrost zanotowała ostatnio branża BHP, co przede wszystkim związane jest ze zmianami wywołanymi przez pandemię koronawirusa.

Szukając pracy w Łodzi, najlepiej skorzystać ze specjalnej strony, jak Praca Łódź, ponieważ doskonale pomaga ona w odnalezieniu ofert w interesującej nas branży. Dodatkowo, uzyskujemy możliwość porównania w jednym miejscu różnych ofert i zorientowania się, jak wygląda sytuacja i na co możemy liczyć negocjując z potencjalnym pracodawcą.

Praca Łódź – branże, w których trudno o oferty

Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, w ostatnim czasie znikoma liczba ofert pracy pochodzi z branży turystycznej i gastronomicznej. Można zakładać, ze ten trend utrzyma się przez dłuższy czas, nawet po poluzowaniu ograniczeń wiele lokali czy hoteli raczej będzie szukało oszczędności, niż zwiększało zatrudnienie. Dodatkowo, upadające biznesy z tej branży spowodują, że wiele osób obecnie zatrudnionych może stracić pracę, a na rynku znajdzie się wiele osób z doświadczeniem. Nie jest to zatem dobry moment na przebranżowienie na tego rodzaju zawody, ponieważ konkurencja będzie wyjątkowo ostra.

Trudno powiedzieć, jak będzie się rozwijała sytuacja zatrudnienia w produkcji, w magazynach, budownictwie czy przy pracy fizycznej. W tych branżach zawsze wiele ofert to praca sezonowa czy krótkookresowa, a pandemia może dodatkowo wzmocnić tendencję do oferowania pracy na krótkie okresy. W znacznym stopniu wynika to z niepewności, jak wprowadzane ograniczenia sanitarne wpłyną na działalność gospodarczą w poszczególnych branżach.