zlom

Jak szybko i sprawnie pozbyć się złomu z posesji?

Jednym z największych problemów towarzyszących właścicielom prywatnych posesji jest zalegający złom pochodzący z mniejszych bądź większych prac remontowych czy rozbiórkowych. Składowanie złomu na działce nie dość, że pozbawia jej estetyki, to w dodatku utrudnia jej zagospodarowanie. Odpady metalowe można jednak skutecznie zutylizować, a w niektórych przypadkach można nawet liczyć na zastrzyk gotówki. Zatem jak usunąć złom z posesji prywatnej?

Złom na posesji – skąd się bierze?

Odpady metalowe najczęściej są efektem ubocznym wielu prac budowlano-remontowych, których nie da się uniknąć podczas przeróbek czy wznoszeniu obiektów mieszkalnych. Złom nierzadko powstaje również przy okazji prac warsztatowych przy pojazdach mechanicznych – samochodach, motocyklach czy skuterach. Wyeksploatowane części, które można zaliczyć do kategorii złomu często generują problem ich składowania, przez co wiele osób decyduje się na wyrzucenie ich w miejscach niedozwolonych, za co grozi wysoki mandat.

Złom – jak skutecznie go usunąć?

Najlepszym rozwiązaniem okazuje się oddanie elementów metalowych do skupu złomu, które na co dzień zajmują się nie tylko jego składowaniem, ale również obróbką. Co ważne, oddanie odpadów metalowych na złom jest równoznaczne z jego sprzedażą. Ceny złomu mogą różnić się nie tylko w zależności od rodzaju metalu i jego wagi, ale również od regionu, w którym znajduje się punkt zbiórki odpadów. Nie zmienia to jednak faktu, że oddając złom do skupu można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – pozbyć się problemu, a przy okazji sporo na tym zarobić.

Zobacz także: https://webking.com.pl/tworzywa-sztuczne-i-makulatura-jak-je-wywozic-przy-wiekszych-ilosciach/

Wywóz złomu z prywatnej posesji

Sprzedanie złomu jest świetnym rozwiązaniem, jednak często pojawia się pytanie, jak przetransportować metal zalegający na działce budowlanej? W przypadku małej ilości złomu o niewielkich gabarytach można wywieźć go samochodem osobowym, co jednak nie zawsze jest możliwe. Nie każdy również dysponuje samochodem dostawczym czy przyczepką, które umożliwiłyby bezpieczny przewóz odpadów.

Warto jednak zwrócić uwagę, że coraz więcej przedsiębiorstw z branży surowców wtórnych oferuje możliwość odbioru i transportu złomu do punktu skupu, co jest idealnym rozwiązaniem wszystkich naszych problemów logistycznych. Profesjonalny wywóz złomu oferuje m.in. firma https://medienpartner.pl/, która od lat z powodzeniem zajmuje się nie tylko skupowaniem złomu, ale również składowaniem i utylizacją innego rodzaju odpadów takich jak makulatura czy tworzywa sztuczne.