Kurtki przejściowe męskie – z kapturem czy bez? Sprawdzamy, które wybrać

Zakup męskiej kurtki przejściowej to duże wyzwanie. W końcu większość z nas chce, aby było to okrycie w pełni uniwersalne, dopasowane do różnych warunków pogodowych i okoliczności. Szukając kurtki męskiej na wiosnę i jesień, musimy odpowiedzieć sobie na jedno bardzo ważne pytanie: Potrzebujemy kurtki z kapturem, czy bez?

Jakie wady i zalety ma kurtka męska z kapturem?

Kurtki przejściowe męskie nie są tak ciepłe, jak okrycia zimowe, jednak nadal muszą chronić nas przed silnym wiatrem, opadami deszczu czy porannymi przymrozkami. Modele z kapturem zdecydowanie lepiej zabezpieczą nasze głowy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zapewnią komfort i ciepło.

Kurtki przejściowe męskie z kapturem dedykowane są przede wszystkim osobom preferującym luźny, wręcz sportowy styl ubierania się. Jeżeli nie lubicie ubierać czapek, postawcie na kaptur. To rozwiązanie zaoszczędzi dużo miejsca w waszej torbie i dodatkowo nie będziecie musieli nosić ze sobą parasola, który lubi zajmować sporo przestrzeni. Warto pamiętać, że kurtki przejściowe męskie z kapturem nie muszą być stricte sportowe. Na rynku znajdziemy między innymi kurtki jeansowe czy kurtki skórzane z doszytym kapturem dresowym. Takie modele idealnie sprawdzą się w każdej casualowej stylizacji.

Kiedy kurtka przejściowa męska bez kaptura będzie lepsza?

Kurtki męskie na wiosnę i jesień wyposażone w kaptur są idealne dla aktywnych (spacerujących po lasach, jeżdżących na rowerze, uprawiających jogging). Kaptur nie niszczy fryzury, a jednocześnie zapewnia głowie ochronę przed wiatrem, zimnem i deszczem (pisał o tym np. serwis Tu Stolica). Najczęściej dodaje on męskiej kurtce bardziej sportowego, luźnego charakteru. Kurtki przejściowe męskie z kapturem nie sprawdzą się zatem wtedy, kiedy szukamy okrycia wierzchniego do eleganckich stylizacji. Kurtkę bez kaptura można założyć na koszulę z kołnierzykiem, a nawet na marynarkę. Należy jednak zwrócić uwagę na jej typ, ponieważ nawet pośród takich modeli znajdziemy nakrycia bardziej sportowe (bomberka). Męskie kurtki pikowane na wiosnę będą najlepszym wyborem do biura, natomiast na co dzień równie dobrze sprawdzą się modele ze skóry czy z jeansu.

Kurtka przejściowa z kapturem czy bez – co wybrać?

Wybór pomiędzy kurtką przejściową z kapturem a tą bez niego zależy przede wszystkim od naszych osobistych preferencji i przyzwyczajeń. Jeśli już posiadamy w szafie okrycie na gorszą pogodę, nie potrzebujemy kolejnego. Możemy zdecydować się na bardziej elegancki model, na przykład ze stójką. Kiedy jednak zależy nam na uniwersalnym rozwiązaniu, warto wziąć pod uwagę kurtki wiosenne męskie sportowe z kapturem, które uzupełnią naszą codzienną garderobę. Alternatywę, która niejako łączy szykowny charakter okryć bez kaptura z tym funkcjonalnym dodatkiem stanowią kurtki męskie przejściowe skórzane, do których doszyto ten element garderoby. Są wśród nich także modele z kapturem odpinanym, co pozwala odłączyć go od okrycia wierzchniego, kiedy nie jest nam potrzebny.