gabinet kosmetyczny

Mezoterapia igłowa – kiedy warto zdecydować się na ten zabieg?

Mezoterapia igłowa cieszy się bardzo dużą popularnością i trudno się temu dziwić.  W końcu większość z nas chce walczyć z oznakami starzenia, a ten zabieg wydaje się bardzo pomocny. Jak działa mezoterapia igłowa i kto powinien się zdecydować na takie rozwiązanie?

Mezoterapia igłowa w Tychach

Mezoterapia igłowa w Tychach jest najczęściej wykonywana, aby zmniejszyć oznaki starzenia się skot, zlikwidować zmiany trądzikowe, przebarwienia, a także blizny i zmarszczki. Jak widać, mezoterapia igłowa działa kompleksowo i może być skutecznym wsparciem w różnych problemach. Można zastosować ją również na przykład w celu stymulacji wzrostu włosów lub pozbycia się cellulitu. Zabieg nie jest bolesny, jednak aby móc osiągnąć zadowalające efekty należy powtarzać go regularnie w odpowiednich odstępach czasu.

Zabieg polega na dwóch mechanizmów działania. Po pierwsze wywołuje stan zapalny przez uszkodzenie tkanek za pomocą licznych nakłuć. Dzięki temu w skórze właściwej dochodzi do pobudzenia komórek skóry, które zabierają się do pracy i dochodzi o remodelingu tkanek. Drugim mechanizmem jest działanie substancji wstrzykiwaniu w skórę, a także wspieranie procesów naprawczych poprzez podawanie odpowiednich substancji. Warto przejść serię 2-5 zabiegów, można zacząć chodzić na mezoterapię już po 25 roku życia.

Gabinet kosmetologiczny – jaki?

Jaki gabinet kosmetologiczny wybrać? Niezależnie od tego, czy mieszkamy w małej miejscowości, czy duży mieście, gabinety stomatologiczne powstają, jak grzyby po deszczu. Niestety nie każdy będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania oraz potrzeby. Po czym poznać dobry gabinet urody? Przede wszystkim warto sprawdzić kompetencje kosmetyczek, które pracują w gabinecie, po drugie, warto sugerować się opiniami poprzednich klientów. Na tej podstawie można podjąć dobrą decyzję i trafić do gabinetu kosmetologicznego, który zaoferuje nam usługi na najwyższym poziomie.