W zdecydowanej większości polskich miast są przepiękne kamienice, które jednak od czasu do czasu wymagają, aby ich elewacja została raz na kilka lat umyta. Poziom zanieczyszczeń płynących z powietrza sprawia, że niestety czynność taką należy powtarzać w równych odstępach czasu.
Mycie elewacji Gliwice kamienicy w dużym mieście
Każdorazowo mycie elewacji kamienicy w dużym mieście jest dla firmy myjącej elewacje wielkim wyzwaniem. Zależy ono bowiem w dużej mierze od kilku czynników, które mają również wpływ na cenę usługi. Ma na nie przede wszystkim wpływ fakt czy kamienica znajduje się w wielkim czy też małym mieście. W tym większym stopień zabrudzenia zawsze jest o wiele większy aniżeli na wsi. Dodatkowo brane pod uwagę są takie elementy jak chociażby specyfik powierzchni czy też metraż, gęstość zabudowy i rodzaj zabrudzenia. Inaczej myje się powierzchnię na której widać już pojawiające się zielone naloty (zazwyczaj są to glony) a inaczej czyści się powierzchnie, które takich elementów nie mają. Fakt pojawienia się globów zawsze sprawia, że cena usługi jest zdecydowanie wyższa i do tego jeszcze wydłuża czas prac. Bardzo często bowiem myjka ciśnieniowa nie daje sobie rady z usunięciem glonów ze ścian. Konieczne jest więc stosowanie chemicznych środków, które muszą się znajdować na powierzchni co najmniej dwa lub trzy dni.
Główne problemy przy myciu kamienic
Mycie elewacji kamienicy nastręcza jeszcze kilku problemów. Należą do nich chociażby nagary pojawiającej się najczęściej na starych cegłach. Nagary spowodowane są kurzem, osadami i innymi zanieczyszczeniami, które spotyka się w wielkich miastach. Dodatkowym problemem jest tutaj wysokość budynków. Kamienice z reguły są zdecydowanie wyższe aniżeli zwykłe domy jednorodzinne. Tym samym więc musi zostać wykorzystany całkowicie inny sprzęt. W przypadku starych kamienic dużym problemem są również stare farby, które pod wpływem ciśnienia bardzo często odpadają. Stąd konieczne jest stosowanie specjalistycznych preparatów w postaci żelów czy folii powodujących równomierne schodzenie farby.
Używane metody
Do jednych z najbardziej popularnych metod stosowanych w czasie mycia elewacji zalicza się czyszczenie niskociśnieniowe piaskowanie, a także czyszczenie gorącowodne chemiczne. Metodą mniej znaną i zdecydowanie mniej używaną jest hydropiaskowanie. Nie jest ono wskazane do czyszczenia elewacji kamienic przede wszystkim z uwagi na to, że przez nie istnieje opcja uszkodzenia cegieł. Opcja ta sprawdza się ale tylko w sytuacji kiedy chodzi o wnętrza bardziej loftowe. W przypadku kamienic raczej się tej metody nie stosuje.