problemy z broda

Najczęstsze problemy z brodą i jak sobie z nimi radzić

Broda – atrybut męskości i zmora wielu facetów, bowiem może fajnie wyglądać, ale rzadko tak się dzieje. Wielu mężczyzn uważa, że tylko nieliczni mają szansę na gęstą i zadbaną brodę, a nie jest to do końca prawda. Oczywiście czynniki genetyczne mają tu duże znaczenie, bo jeśli w rodzinie wszyscy mieli skąpy zarost, to trudno oczekiwać, że Tobie nagle wyrośnie bardzo bujny, jeśli jednak jednak dziadkowie mieli gęste brody czy wąsy może to oznaczać, że robisz coś nie tak. Warto przyjrzeć się najczęstszym problemom z brodą i znaleźć ich rozwiązania.

Problem nr 1: Suchy i szorstki zarost, czyli to czego nienawidzą kobiety, ale mężczyźni także

Po raz kolejny próbujesz zapuścić zarost, ale znów jest suchy i szorstki i po krótkim czasie wracasz do golenia. A może by tak wypróbować kosmetyki Horde? Dobre preparaty do brody mogą zdziałać cuda w kwestii zmiękczania i nawilżania zarostu, a bez nich właściwie trudno o gładki zarost, który może być nawet przyjemny w dotyku, co niektóry m wydaje się niewyobrażalne. A jednak! Sięgnij po szampony do brody, a także olejki do brody, które możesz wcierać, a nawet powinieneś po wysuszeniu brody. Nie używaj suchego i mocnego nawiewu suszarki, skorzystaj też z jonizacji. Po nałożeniu olejku do brody na całą długość dokładnie go wcieraj, a następnie rozczesz brodę kartaczem, który spowoduje wniknięcie składników odżywczych w głąb skóry. Warto podkreślić, że kosmetyki do brody mają bardzo przyjemny zapach, np. dębowy czy też piżmowy.

Problem nr 2: Swędzi, swędzi i nie chce przestać…

Najczęściej mężczyźni poddają się już na samym początku zapuszczania brody, bowiem ich zarost niemiłosiernie swędzi. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli nie stosują żadnych kosmetyków nawilżających do brody i skóry pod brodą. Dlatego warto sięgnąć po olejki do brody, a także balsamy do brody Horde. Dzięki nim uczucie swędzenia odejdzie w niepamięć. Ale musisz pamiętać o regularnym stosowaniu tych kosmetyków.

Problem nr 3: Co wyrośnie, to wypadnie, czyli jak radzić sobie z przerzedzającą się brodą

Broda może być gęsta, ale najczęściej bywa przerzedzona, a powodem tego jest niewłaściwa dieta i stres. Konieczne jest spożywanie produktów bogatych w witaminę B, czy kompleks witamin A, C i E, które tworzą płaszcz hydrolipidowy skóry i odpowiadają za jej odżywienie i właściwy poziom nawilżenia. Ponadto dieta powinna być bogata w żelazo i cynk, który także korzystnie wpływa na wzmocnienie cebulek włosowych. Warto jeść ryby, a także świeże sałatki warzywne z olejem tłoczonym na zimno. Niezbędne są także kosmetyki, które także wzmacniają cebulki włosów. Regularne czesanie kartaczem poprawia krążenie i stymuluje mieszki włosowe.

Problem nr 4: Każdy włos w inną stronę, czyli jak ujarzmić niesforną brodę

Brodacze często skarżą się także na to, że kompletnie nie potrafią ułożyć swojej brody, bowiem zarost „żyje własnym życiem”. Jednak oznacza to, że prawdopodobnie sięgają po niewłaściwe kosmetyki. Do ułożenia brody najlepiej sprawdzają się balsamy do brody, a także woski. Tylko one zapewnią trwałość efektu. Jednocześnie posiadają właściwości nawilżające i substancje odżywcze, dlatego nie powodują ani przesuszenia brody ani też jej osłabienia.

Problem nr 5: Nerwowe oczekiwanie na gęstą brodę – czy można przyspieszyć wzrost zarostu?

Czasami oczekiwanie na gęsto brodę dłuży się na tyle, że po prostu rezygnujesz ze starań i powracasz do gładkiej ogolonej skóry twarzy. Niemniej jednak jeśli ciągle Cię korci to wiedz, że zwykle najłatwiej zapuścić brodę po 30-tce, bo wtedy rośnie po prostu gęstsza. Jeśli oczywiście w Twojej rodzinie zarost wśród jej członków był raczej skąpy, nawet w wieku dojrzałym, to nie masz niestety co liczyć na gęsty zarost, ale może uda Ci się zapuścić choć niewielką bródkę. Najlepiej jeśli udasz się do barbera na konsultację, bo on wie najwięcej „co w brodzie piszczy”. Na pewno peelingi czy używanie kartacza mogą pobudzić wzrost brody.

Z problemami z brodą można sobie zwykle poradzić, o ile nie jest się posiadaczem naprawdę skąpego zarostu wynikającego z czynników genetycznych. W innym przypadku sprawdzą się dobrej jakości kosmetyki do brody, który nie zastąpią żadne uniwersalne produkty.