sport top

Najpopularniejsi polscy sportowcy

Polska to kraj pełen sławnych sportowców. Jest ich wielu, a niektórzy doszli na sam szczyt. W tym tekście opiszemy trzy znane postaci ze świata sportu, reprezentujących różne jego dziedziny. Są to 8 sportowcy, którzy podbijają serca kibiców, jak również rankingi bukmacherów.

Zawrotna kariera Kamila Stocha

Kamil Stoch to znany polski skoczek. Obecnie ma 32 lata, robi karierę od kilku lat. Jest trzykrotnym mistrzem olimpijskim. Zdobył je dwa razy w 2014 roku oraz raz w 2018 roku. Jest to człowiek, który zdobywał medale drużynowo oraz indywidualnie. Dwa razy został wicemistrzem świata juniorów w 2004 oraz 2005 roku. Zdobył także Puchar Świata. Był zwycięzcą podczas Raw Air w 2018 roku oraz w turnieju Willingen Five w 2018 roku oraz w Planicy w 2018 roku. Zdobył 27 medali zimowych oraz letnich mistrzostw Polski. Ciekawostką jest to, że ma w swoim dossier aż dziesięć złotych medali. Zwyciężył aż w 31 konkursach. To świetlana postać polskiego narciarstwa.

Znaną polską sportsmenką była Otylia Jędrzejczak, specjalizująca się w pływaniu stylem motylkowym oraz dowolnym. W 2005 roku została wybrana najlepszą pływaczką w Europie. Była mistrzynią olimpijską, została dwukrotną mistrzynią świata, pięciokrotną mistrzynią Europy długiego basenu, trzykrotnie została rekordzistką świata. Trzy razy wybrano ją najlepszą sportsmenką w Polsce. Jej osiągnięć wystarczyłoby dla trzech sportsmenek. W 2008 roku dostała Order Uśmiechu. Problemy zdrowotne doprowadziły do zakończenia jej kariery w 2014 roku. Obecnie jest żoną oraz matką.

Kolejną słynną postacią polskiego sportu była Agnieszka Radwańska. Była, ponieważ w 2018 roku ogłosiła koniec swojej kariery. Ta sportsmenka robiła karierę na tenisowych kortach. Dzięki uprawianiu sportu zebrała aż milion amerykańskich dolarów. Zwyciężyła aż w 20 turniejach WTA, robiła ogromną karierę i błyszczała także urodą. W 2005 roku zdobyła status profesjonalistki. W swojej karierze grywała także z siostrą Urszulą. Po zakończeniu kariery zaczęła budować apartamentowce, pierwszy z nich Aga Apartments otworzyła w Krakowie. Od 2019 roku jest Ambasadorem Dobrej Woli UNICEFU.

To tylko trzy znane postaci w polskim sporcie, ale jest ich znacznie więcej.