topowe marki

Najpopularniejsze dyscypliny sportowe w Polsce

W XXI wieku ustalił się żelazny skład pierwszej trójki naszych narodowych dyscyplin. Wcześniej również popularne, dzięki wielkim oczekiwaniom i sukcesom sportowców stały się prawdziwą polską namiętnością. Potwierdzają to bukmacherzy, którzy w zakładach na zdarzenia w wymienionych sportach przyjmują najwięcej zakładów. Mimo że kolejność kibice mogą ustalać według własnych preferencji, top 3 najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce prezentujemy poniżej.

Najpopularniejsze sporty w Polsce

Piłka nożna. Nasza najbardziej kapryśna miłość, w której wierna jest tylko jedna strona – kibice. Okresy wzlotów i upadków, wielkie sukcesy reprezentacji w postaci medali na Mistrzostwach Świata w 1974 i 1982 roku z jednej strony, a z drugiej dwie dekady, w których z braku sukcesów najchętniej oglądało się archiwalny mecz na Wembley. Pucharowe osiągnięcia Górnika, Legii i Widzewa zbudowały miłość do klubów, które ostatnio nie radzą sobie w meczach z mistrzami Azerbejdżanu czy Luksemburga. Na szczęście żyjemy w czasach wysypu talentów, które podbijają europejskie boiska, a do tradycyjnie znakomitych polskich bramkarzy dołączają napastnicy – nasz towar eksportowy. Po ćwierćfinale Euro 2016 odbudowuje się wiara w reprezentację, która wciąż wiele znaczy w światowej piłce.

Skoki narciarskie. Legalni bukmacherzy w Polsce chętnie udostępniają zakłady na skoki, choć to trudna dyscyplina z bukmacherskiego punktu widzenia. I nie tylko, o czym wiedzą kibice podziwiający naszych skoczków. Szaleństwo z czasów dominacji Adama Małysza na szczęście się nie skończyło, a Kamil Stoch i ostatnio Dawid Kubacki, oraz przede wszystkim cała drużyna skoczków dostarcza nam wielkich emocji na mistrzostwach świata  igrzyskach olimpijskich. Można mówić, że to niszowy sport – dla nas jest wielki, a i jest się z kim ścigać. Poza tym nie ma skoczka z czołówki, który by nie czekał na zawody w Zakopanem.

Siatkówka. Mamy jedną z najmocniejszych lig na świecie i dwa tytuły Mistrzów Świata w ciągu czterech lat – jak tu nie kochać siatkarzy? Gdy wychodzą na parkiet, zostawiają tam zdrowie i serce. Siatkówka rośnie na naszych oczach, w tym sporcie możemy się czuć jedną z potęg, rywalizujemy z najlepszymi. Co tam, często to my jesteśmy najlepsi. Z kolei tłumy kibiców na meczach Polski to ewenement na skalę światową, którego zazdroszczą nam inne reprezentacje. Czasem do popularności siatkarzy próbują dobijać się piłkarze ręczni, ostatni na dobrej drodze, by dołączyć do top 3 (ale chyba tylko ex aequo) jest lekka atletyka, która wymiata w Europie, a czasem nawet i na świecie. Ale futbol, skoki, siatka – to na razie nasza nienaruszalna trójca.