drzwi antywlamaniowe

Po co w nowym domu drzwi antywłamaniowe?

Wybór drzwi zewnętrznych to bardzo poważna decyzja, która zdecydowanie nie powinna być podejmowana pochopnie. Drzwi mają bowiem wpływ nie tylko na estetykę domu, ale również na bezpieczeństwo domowników. Czy warto inwestować w nowoczesne drzwi antywłamaniowe?

Budowa domu to często inwestycja, która ma wpływ na całe nasze życie. Budując dom zdecydowanie chcemy spełnić swoje marzenia o bezpiecznej przystani, czyli miejscu, w którym zawsze będziemy się dobrze czuli, odpoczywali, relaksowali się, nabierali sił do dalszej pracy.

Jedną z najważniejszych rzeczy, która ma nam oczywiście zapewnić bezpieczeństwo są oczywiście drzwi. Tu mamy do wyboru naprawdę szeroki asortyment, począwszy od drzwi drewnianych, poprzez tradycyjne drzwi stalowe, a także drzwi antywłamaniowe. Jakie wybrać i czy opłaci się inwestować w rozwiązania antywłamaniowe?

Jaką funkcję pełnią drzwi zewnętrzne?

Przede wszystkim drzwi zewnętrzne mają zatrzymać niepożądane osoby, które mogłyby wejść do domu. To pierwsza i podstawowa rola drzwi. Druga to oczywiście ochrona wnętrza domu przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Trzecia funkcja to izolacja termiczna i izolacja od hałasu. Można jeszcze wymienić tu funkcję dekoracyjną.

Zobacz także: https://infopoint.pl/klasyczny-dom-w-bieli-jakie-wybrac-drzwi-zewnetrzne/

Antywłamaniowe, czyli jakie?

Drzwi antywłamaniowe to rozwiązanie, które przede wszystkich charakteryzuje się solidnością. Co oznacza antywłamaniowość? To wyposażenie drzwi w takie rozwiązania, mechanizmy, wykonanie z materiałów, które mają wzmocnioną odporność na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne. Krótko mówiąc: drzwi antywłamaniowe są dużo bardziej odporne na wyważanie, wyrywanie, uderzenia, próbę rozwiercenia czy uszkodzenia zamków. To gwarantuje o wiele większe poczucie bezpieczeństwa i stanowi poważną przeszkodę dla złodzieja.

Design i jakość wykonania

Warto inwestować w nowoczesne drzwi zewnętrzne, antywłamaniowe, gdyż zapewnią nam one zwiększony komfort użytkowania domu i po prostu bezpieczny sen. Drzwi antywłamaniowe zdecydowanie budują poczucie bezpieczeństwa i je zapewniają.

Dodatkowym plusem jest ich wygląd. Można bez problemu wybrać takie, które będą estetyczne, praktyczne, nowoczesne, pasujące do elewacji i otoczenia. Dzięki temu uzyskamy świetny efekt.