wedkarstwo

Jakie robaki wybrać na jesienne ryby?

Każdy wędkarz, zarówno ten doświadczony, jak również rozpoczynający swoją przygodę z łowieniem doskonale wie, że odpowiednia przynęta oraz robaki są tak samo ważne, jak wyposażenie, którym dysponujemy. Na robaki trzeba zwracać szczególną uwagę.


Wędkarstwo to zdecydowanie jedna z najważniejszych rodzajów hobby. W zasadzie podstawowa wśród mężczyzn, a coraz bardziej popularna wśród kobiet. Aby skutecznie i co najważniejsze dobrze wędkować trzeba oczywiście posiadać podstawowe wyposażenie, jak wędka, kołowrotek, spławiki, przynęty sztuczne oraz żywe przynęty wędkarskie. Jeżeli dodamy do tego inne wyposażenie, np. w postaci własnej łodzi, a także swoje ulubione miejscówki to zdecydowanie będziemy mogli wędkować w sposób kompleksowy.

Kluczowe jest jednak to, jakie robaki wykorzystamy do łowienia. To właśnie one odpowiadają w dużej mierze za to, jak udany będzie połów. Obecnie do wyboru mamy bardzo dużo typów robaków, które dostępne są na przykład w popularnych sklepach wędkarskich. Niemniej jednak warto się również kontaktować z firmami, które posiadają żywe przynęty w swojej ofercie. Bardzo dobrą firmą, z kompleksową ofertą jest https://www.liwi.pl/

Zobacz także: https://webstop.pl/jesienny-wypad-na-ryby-co-bedzie-nam-potrzebne/

Jakie robaki wybrać na ryby?

Wielu wędkarzy robaki bierze z własnego ogródka lub założonego kompostownika. To bardzo dobra metoda, gdyż mamy pewność, że robaki spełnią oczekiwania. Nie każdy jednak ma taką możliwość. Dlatego rozwiązaniem jest zakup przynęty w profesjonalnych sklepach.

Decydując się na wybór takich czy innych robaków przede wszystkim warto sprawdzać, jaką mają jakość oraz to, w jakich warunkach są przechowane. Robaki przede wszystkim powinny być świeże, zdrowe, ruchliwe, różnorodnych rozmiarów. Powinny również mieć swój charakterystyczny zapach, który jest zdecydowanym wabikiem na mniejsze czy większe ryby. To, jakie robaki wybierzemy zależy również od tego, na jaką rybę chcemy polować. Tu powinniśmy również liczyć na pomoc ze strony doradcy.

Jakie robaki mamy do dyspozycji?

To oczywiście w dużej mierze zależy od tego, jaki sklep odwiedzimy. Taki, który jest profesjonalny przede wszystkim powinien mieć szeroką ofertę. Warto zwracać uwagę na:

– klasyczne robaki białe,
– robaki kolorowe,
– pinki i fifisy,
– ochotki,
– słodkie dżdżownice kalifornijskie,
– rosówki,
– dendrobeny.