wypadek

Pomoc drogowa w Olkuszu: bezpieczna jazda to podstawa

Pracownicy z firmy zajmującej się pomocą drogową w Olkuszu przyznają, że żaden kierowca nie jest w stanie przewidzieć wszystkich kryzysowych sytuacji, które mogą wydarzyć się na drodze. Jednocześnie podkreślają, że większość kolizji jest spowodowanych naszymi zaniedbaniami. Co możemy zrobić, żeby zwiększyć bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników ruchu drogowego?

Bezpieczny kierowca – jak zminimalizować ryzyko kolizji?

Wyjeżdżając w trasę zawsze ryzykujemy. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak zachowają się inni użytkownicy ruchu drogowego. Pamiętajmy jednak, że statystyki pokazują, że wypadki najczęściej wynikają z naszego niedbalstwa lub pośpiechu. Tak naprawdę możemy zrobić wiele, żeby poprawić swoje bezpieczeństwo na drodze.

Pracownik pomocy drogowej z Olkusza podkreśla, że każdy kierowca powinien pamiętać o regularnych przeglądach swojego samochodu. Równocześnie, gdy mamy podejrzenia, że nasz pojazd nie jest w stu procentach sprawny, nigdy nie siadajmy za kierownicą. Zdecydowanie lepiej jest zadzwonić po taksówkę lub pojechać komunikacją miejską niż ryzykować zdrowiem i życiem.

Choć w Polsce mamy cztery pory roku, wielu kierowców regularnie zapomina o przygotowaniu swojego auta na zimę. Za wymianę opon na zimowe zabieramy się dopiero, gdy spada pierwszy śnieg (w wielu przypadkach jest to zdecydowanie za późno).

Każde dziecko doskonale wie, że nie można prowadzić samochodu pod wpływem alkoholu. Niestety  każdego miesiąca pijani kierowcy powodują wypadku. Nigdy nie prowadźmy po alkoholu, nawet gdy wydaje się nam, że wypiliśmy niewiele. Pamiętajmy, że alkohol może działać na nas inaczej w różnych momentach życia (nawet jeżeli mamy mocną głowę, gdy nasz organizm jest osłabiony, jedno piwo może dosłownie zwalić nas z nóg).

Kierowca, który chce jeździć bezpiecznie nigdy nie powinien się spieszyć. Jeżeli mamy ważne spotkanie, wyjedźmy wcześniej i ewentualnie wybierzmy się na kawę. Żadne spotkanie nie jest tak pilne, żeby ryzykować bezpieczeństwem.

Kolejną zasadą, której należy bezwzględnie przestrzegać jest zajmowanie się tylko prowadzeniem samochodu. Gdy siedzimy za kierownicą nie powinniśmy jeść, poprawiać makijażu, rozmawiać przez telefon. W przypadku gdy jesteśmy zestresowani lub boli nas głowa – zjedźmy na pobocze.

Nie kierujmy się tylko i wyłącznie znakami drogowymi. Prowadząc auto musimy obserwować co robią inni kierowcy, czy na ulicę nie wybiegają dzieci lub zwierzęta.

Pomoc drogowa w Olkuszu – kiedy zgłosić się do profesjonalistów?

Firmy specjalizujące się w pomocy drogowej mają zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Możemy się do nich zgłosić, kiedy potrzebujemy odholować auto, dokonać drobnej naprawy (niektóre firmy oferują naprawy bez konieczności holowania pojazdu do warsztatu samochodowego, co jest znacznie tańsze). Po pomoc drogową możemy zadzwonić, gdy skończy się nam paliwo i nie będziemy w stanie dojechać do najbliższej stacji benzynowej, kiedy złapiemy gumę, drzwi auta zamarzną lub zatrzasną się.

Ekspert z  Olkusza przekonuje, że dobrą praktyką jest nawiązanie kontaktu z firmą specjalizującą się w pomocy drogowej zanim jeszcze wyjedziemy w trasę. Najgorsze co możemy zrobić to szukanie pomocy po kolizji. W takiej chwili jesteśmy często bardzo zdenerwowani i nie myślimy racjonalnie. Zanim zdecydujemy się na współpracę z konkretną firmą, powinniśmy porównać co najmniej kilkanaście ofert. Koniecznie sprawdźmy czy pomoc drogowa posiada dużą flot pojazdów, w jakich miejscowościach świadczy swoje usługi czy jest dostępna dla swoich klientów przez całą dobę.

Holmot Pomoc Drogowa i holowanie

Marii Dąbrowskiej 40, 32-300 Sieniczno