Praktyczne meble kuchenne

Kuchnia to miejsce, w którym na pierwszy plan wysuwa się funkcjonalność mebli i sprzętu. Zanim zaczniemy generalny remont lub urządzanie kuchni od podstaw, powinniśmy opracować szczegółowy plan działania, aby maksymalnie wykorzystać każdy zakamarek pomieszczenia. Jakie meble okażą się strzałem w dziesiątkę?

Trwałe meble kuchenne

Meble kuchenne nieustannie mają kontakt z produktami spożywczymi, parą wodną, rozgrzanymi naczyniami i chlapiącym tłuszczem. Aby intensywne użytkowanie nie wpływało na kondycję blatów i szafek, wybieraj meble kuchenne wykonane z materiałów o wysokim stopniu odporności. Jeszcze do niedawna synonimem bezwzględnej trwałości w meblarstwie było lite drewno. Dzisiaj większość producentów odchodzi od nieco topornego drewna na rzecz lżejszych zamienników. Obecnie dużą popularnością cieszą się meble wykonane z płyty MDF pokrytej laminatem. Wysokiej jakości laminaty o matowym, półmatowym lub połyskującym wykończeniu odporne są na zarysowania oraz zabezpieczają drewnopochodną płytę przed wnikaniem zanieczyszczeń. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji, meble laminowane dostępne w są we wszystkich kolorach tęczy, co pozwala stworzyć niebanalną aranżację współgrającą z naszym temperamentem. Co ważne, nie trzeba się wysilać, aby utrzymać meble w nieskazitelnej czystości.

Sprytne zagospodarowanie przestrzeni

Producenci sprzętu kuchennego oferują obecnie bardzo wiele ciekawych rozwiązań, które ułatwiają utrzymanie idealnego porządku wśród artykułów spożywczych oraz ułatwiają codzienną pracę. Zadbaj  o to, aby zabudowa kuchenna bogata była w wygodne kosze cargo (klasyczne oraz podblatowe), praktyczne organizery i haczyki. Część dowolnych szafek warto zastąpić głębokimi szufladami o pełnym wysuwie. W małych, wąskich kuchniach lepiej niż szafki z klasycznymi drzwiczkami sprawdzą się przesuwne panele.